Tuto tradiční podzimní podívanou si nenechaly ujít stovky návštěvníků.

S nadšením i obdivem sledovali děti i dospělí náročnou práci rybářů, kterým v sítích uvízly desítky tun ryb. Mezi nimi i jeden netradiční kousek. „Dneska taháme všechno, od kaprů, amurů, tolstolobiků, štik, candátů, je toho opravdu hodně a dokonce se nám podařil vylovit sumec albín,“ vyjmenoval majitel rybářství Tomáš Haška.

Bohužel obavy rybářů, že letošní výlov nebude kvůli tropickému létu tak výnosný, se naplnily už v sobotu. Za kapra na štědrovečerní tabuli si tak pravděpodobně trochu připlatíme. „Léto bylo suché, skoro nepršelo, přikrmovali jsme a kvůli teplým nocím jsem museli také prokysličovat. Ryby budou o něco menší a cena se určitě zvedne. I tak ale odhadujeme, že během soboty a neděle vytáhneme zhruba 800 metráků ryb,“ pokračoval Tomáš Haška.

Velkým lákadlem každého výlovu je bezesporu široká nabídka rybích specialit. Důkazem toho byly obrovské fronty u stánků, které nabízely rybí hranolky, uzenou rybu, pstruha, kapra po mlynářsku, rybu v těstíčku nebo klasického smaženého kapra.

Zájem byl také o volný prodej ryb. „My si dáme kapra do vany. Na Vánoce jsme ho taky měli a jmenoval se Karel. Tento bude Pepa,“ pochlubil se s kaprem v kyblíku pětiletý Pavlík, který na výlov přijel s tatínkem z Valašska.

Tradiční výlov rybníku Choryně Velká pokračuje také v neděli, a to od 9 hodin.