Neštěstí se stalo před půl druhou odpoledne, když muži rozhrnovali beton, kterým plnili stropní konstrukci. Na plochu podle mluvčího krajských hasičů Štefana Hrtůse dělníci chtěli vylít asi šedesát kubíků betonu. V polovině práce se strop zřítil.

„Po pádu z několikametrové výšky byli všichni muži při vědomí, nicméně všem musela být poskytnuta lékařská péče," informoval mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Všichni zranění byli při příjezdu zdravotníků při vědomí. „Dělníci mají poraněnou páteř. U jednoho z nich, pětatřicetiletého muže, je podezření i na poranění míchy," upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Sanitky všechny zraněné odvezly do Krajské nemocnice Tomáše Bati. Čtyři jsou hospitalizovaní na úrazovém oddělení, pátý na ARO.

K sutinám stavby dorazil po čtrnácté hodině vrtulníkem z Ostravy také speciální tým kynologů USAR určený pro vyhledávání v sutinách. Jednotka přiletěla přímo z mezinárodního cvičení. Měla za úkol zjistit, zda pod sutinami není zavalený ještě někdo další. Kolem čtvrté hodiny odpoledne pátrání ukončili. „V sutinách by neměl být už žádný člověk," sdělil Deníku výsledky průzkumu velitel zásahu hasičů Adam Hubík.

Pro psy to podle něj byl náročný zásah. „Jednalo se o železobeton a čerstvý beton, který trochu znesnadňuje psům práci. Pomáhali jsme si ale také štěrbinovými kamerami 
a termokamerami," přiblížil Hubík.

Na místo dorazil také soudní znalec, do práce se ale mohl pustit až po vyklizení a zajištění zbořeniště.

Snažení záchranných složek zpovzdálí pozorovali kolegové pěti zraněných mužů.

„Je to hrůza. Vůbec se mi o tom nechce mluvit," omluvil se mladý Slovák. Na stavbě pracovali jak slovenští, tak čeští řemeslníci. Když se betonovaný strop zřítil, uslyšeli ohromnou ránu. „Všichni utíkali pryč, protože nevěděli, co se děje," popsal Deníku starší muž v montérkách a s přilbou na hlavě.

Ruch přilákal samozřejmě také řadu zvědavců. „Snad při tom nikdo neumřel," kroutila při pohledu na spoušť hlavou asi padesátiletá žena, která záchrannou akci sledovala odnaproti.

Podobně reagoval asi šedesátiletý muž. „Já tudy chodím denně. Bydlím tady za rohem. Vždycky se dívám, jak se stavbou pokračují. Byly to dřív jen takové buňky, ale rozhodli se to udělat zděné, zřejmě proto, že sem jezdí zahraniční firmy," vyprávěl při pohledu na zborcenou stavbu muž.

Když šel ve středu okolo poprvé, ještě konstrukce stála a dělníci právě začínali napouštět beton. „Ti chlapi stáli aspoň v pětimetrové výšce 
a beton rozhrnovali. Určitě to spadlo tíhou toho betonu," domnívá se Zlíňan.