„V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by pádu předcházelo cizí zavinění,“ řekl policejní mluvčí Petr Jaroš s tím, že obětí byl dospělý muž, jehož totožnost zatím není známá. Podle dostupných informací muž skočil z horního ochozu obchodního centra.

Okolnostmi pádu se zlínští kriminalisté intenzivně zabývají. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči a také psycholog hasičů.

Prostory Zlatého jablka jsou součástí filmového festivalu, který ve Zlíně aktuálně probíhá. Obchodní centrum leží v centru města, u náměstí Míru, kde se nyní koná řada doprovodných akcí. Obě místa v rámci festivalu navštěvují stovky dětí a dospělých.

„V době neštěstí na místě nacházelo velké množství návštěvníků, kteří se tak nechtěně stali svědky události,“ uvedl mluvčí krajských hasičů David Martinec a informoval o možnostech psychické podpory:

Pokud jste se stali svědky události, nebo Vás jakýmkoliv způsobem zasáhla, obraťte se prosím s důvěrou na Poradenské a krizové centrum ve Zlíně. (adresa: Divadelní 3354, které bude otevřené v čase 19:00 – 22:00. Poradenské centrum sídlí ve vedlejší budově divadla – vchod je ze zadní strany divadla, směrem od kašny.)

Nebo můžete využít telefonní linky: 
- SOS ZLÍN 778 400 170, nebo 577 431 333
- LINKA BEZPEČÍ 116 111
- LINKA PRVNÍ PSYCHICKÉ POMOCI 116 123
Případně dalších linek důvěry, jejichž kontakt naleznete na internetu.

Autogramiáda zrušena, do kina vchodem z ulice

Pořadatelé zrušili autogramiádu, která se zde měla konat od 17 hodin, návštěvníci filmových projekcí musí pro vstup využít pouze vchod od Rašínovy ulice.

„OZC Zlaté jablko je pro dnešek již uzavřené, mimo prodejny v suterénu, které zůstávají v provozu. Vstup na filmové projekce Zlín Film Festivalu v Golden Apple Cinema je možný pouze z ulice Rašínova. Prezence pro festivalový půlmaraton i nadále probíhá v prodejně INTERSPORT.  OZC Zlaté jablko a program festivalu bude zítra v provozu bez omezení,“ uvádí obchodní centrum na svých stránkách.