Veškerou techniku má v terénu společnost AVE CZ, která se stará na Valašsku o silnice 1. třídy.

„Zatím nemám hlášené, že by se někde doprava vyloženě zastavila. Na silnicích je rozbředlý sníh, nebo je to mokré, podle toho, kdy projížděl sypač,“ informoval Miroslav Zapletal. 

Všechny cesty jsou s opatrností sjízdné.

„I nasolená břečka klouže, řidiči by tomu měli přizpůsobit jízdu,“ upozornil Zapletal, podle něhož se v deset dopoledne začala situace uklidňovat a po poledni očekává konec sněžení.

Jaromír Kořístka ze Správy a údržby silnic Valašska hlásil rovněž všechny sypače venku a provoz na silnicích 2. a 3. tříd bez vážných komplikací.

„Vyjeli jsme s chemií hned. Teplota je kolem jednoho stupně pod nulou. Na jedničkách je kaše, dvojky a trojky se díky silnému provozu vyhlazují. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti,“ varoval Kořístka.
A to zejména ve vyšších polohách.

„Na kopečkách a tam, kde se nepoužívá chemie, to bude klouzat více. Má se oteplit, předpokládám, že v nižších polohách to bude více téct,“ doplnil Jaromír Kořístka.

Podle policejní mluvčí Lenky Javorkové nezpůsobilo sněžení na Vsetínsku vážnější dopravní nehody.

„Od sedmi do jedenácti máme v kraji hlášených asi třicet nehod. Ale na Vsetínsku jsou to snad jen tři. Dvě ve Valašském Meziříčí a jedno auto havarovalo v zatáčkách směrem z Rožnova do Valašské Bystřice,“ upřesnila Javorková.

Všechny nehody se obešly bez zranění. Policie dále registrovala na silnicích Vsetínska odstavený kamion v kopci ve směru od Valmezu do Police a problémy s průjezdností v Pozděchově směrem na Bratřejov.