Po muži nyní pátrá policie. Podvodník se představil jako pracovník energetické společnosti a ženě sdělil, že jde zapisovat stav alektřiny a plynu, a že potřebuje vidět smlouvy a doklady od těchto energií.

„Paní ho proto pozvala domů. V kuchyni mu předložila požadované písemnosti a nabídla kávu," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Povídali si pak podle výpovědi důchodkyně o všem možném. Muže prý zaujalo především to, když mu vyprávěla o tom, co prožila za války. Chtěl vidět i členskou průkazku z letectví z roku 1947, žena mu ukázala také dobové fotografie.

„On ji přitom následoval po pokoji a viděl, jak vytahuje věci ze skříní, šuplíků a krabic. Zhruba po třech hodinách návštěvu ukončil a odešel. Paní na druhý den ráno zjistila, že jí chybí obálka s šesti tisíci korunami," vylíčila Simona Kyšnerová. Podle ní je navíc možné, že podezřelý navštívil více domácností.

V souvislosti s touto trestnou činností tak nyní policie pátrá po muži ve věku třicet až čtyřicet let, který je asi 185 centimetrů vysoký štíhlé postavy.

„Má tmavé krátce střižené vlasy a tmavé oči. V době návštěvy byl oholen, pouze na bradě měl krátké vousy," popsala kroměřížská policejní mluvčí.

Oblečen byl pachatel do tmavé bundy a tmavých kalhot, na nohou měl bílé boty. Vystupoval podle seniorky velmi slušně a korektně, působil poctivým dojmem a mluvil česky, bez přízvuku a vady řeči.

„Vzhledem k tomu, že se podařilo vytvořit identikit neznámého, žádáme o pomoc při určení totožnosti tohoto muže také veřejnost. Informace nám mohou lidé poskytnout na kterémkoliv obvodním oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158," vyzvala Simona Kyšnerová.