Kategorie hasič - Ladislav Darebník

Zlínská cena Salvator 2014. Ladislav Darebník

V dubnu 2014 se stala dopravní nehoda na silnici u Holešova. Bezprostředně po vzniku nehody tudy jel i pan Darebník, v tu dobu mimo výkon služby. Okamžitě se však ujal pomoci dvěma zraněným ženám a po příjezdu hasičského sboru dál pomáhal svým kolegům při záchranných pracích.

Kategorie policista - Petr Vala

Zlínská cena Salvator 2014. Petr Vala

Petr Vala našel při procházce se svojí manželkou mobilní telefon, díky kterému se záhy dozvěděl, že je vlastnictvím ženy se sebevražednými sklony, která odešla z domu neznámo kam. Po prohledání okolí ženu našel, s pomocí manželky zavolal záchrannou službu a až do příjezdu lékařů ženu udržoval při vědomí.

Dlouhodobá činnost, kategorie hasič - Iveta Coufalíková

Zlínská cena Salvator 2014. Iveta Coufalíková

Členka občanského sdružení Dlouhá cesta, která se věnuje podpoře rodičům,kterým zemřelo dítě. Spolupracuje také s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje.

Kategorie ostatní složky Integrovaného záchranného systému - Ondřej Miča 
a Vlastimil Záboj

Zlínská cena Salvator 2014. Ondřej Míča a Vlastimil Záboj

Hlídka zlínských strážníků v lednu 2014 zabránila hned dvakrát muži se sebevražednými sklony skočit pod vlak. Podruhé se jim to podařilo jen pár vteřin před projetím vlaku.

Cena Zlínského deníku - KORUNKA LUHAČOVICE

Zlínská cena Salvator 2014.

Letos byla také předána Cena Zlínského deníku, který je hlavním mediálním partnerem projektu.

Převzalo ji občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE, které pomáhá nemocným dětem především ve zlínském regionu, pacientům na dětských odděleních nemocnic, v dětských ústavech pro handicapované, v kojeneckých ústavech i například dětských domovech a stacionářích.

Cenu poskytl Leoš Filipi, majitel Galerie Sova v Uherském Hradišti.

Kategorie zdravotník - Miloš Janoušek, Zuzana Jáňová a Michal Čečetka

Zlínská cena Salvator 2014. Zleva Zuzana Jáňová, Miloš Janoušek a Michal Čečetka

Posádka rychlé lékařské pomoci Kroměříž vyjížděla loni v zimě k velmi předčasnému porodu v rodinném domě. Díky profesionálnímu přístupu zdravotníků a pomoci tatínka se holčičku podařilo zachránit. Po roce se ukazuje, že děvčátko je zcela bez následků.

Kategorie občan - Dušan Rudecký 
a Jakub Smiřický

Zlínská cena Salvator 2014. Dušan Rudecký a Jakub Smiřický (vpravo)

Členové Svazu dobrovolných záchranářů Otrokovice. Ocenění si vysloužili za svoji humanitární misi směřovanou na Ukrajinu, kam vezli zdravotnický materiál a zimní oblečení.