„Vše zastavil covid, do té doby měla podobná klání – denní i noční závody na našem rybníku velkou tradici. Až nyní jsme vyslyšeli zvyšující se zájem našich rybářů a uspořádali závody,“ upřesnil hlavní organizátor akce Jiří Moravec. „Byly úspěšné, úspěšní lovci si odnesli zasloužené odměny! Zda se letos budou konat další závody, teprve uvidíme, zvážíme.“

Sobotního klání se na dvouhektarovém rybníku v malebném prostředí zúčastnila šedesátka příznivců lovu kaprovitých ryb a bylo na rybníku „plno“. I přes teplé počasí ryby byly aktivní a vylovilo se jich hodně, aby v kategorii o nejdelší ulovenou rybu pan Martin Psota. Tomu se podařilo zdolat po pěkném souboji kapra o délce dvaadevadesáti centimetrů a vážícího téměř čtrnáct kilogramů! „Je paráda ulovit takovou krásnou rybu! Radost mám o to větší, že většinou v tak parném počasí ryby příliš nespolupracují,“ přiznal vítěz, který si jako první cenu odnesl rybářskou zavážecí lodičku na vysílačku.

Atmosféra na sobotních rybářských závodech na rybníku Výlanta ve Fryštáku. | Video: Břenek Martin

Druhou závodní kategorií byla soutěž o nejvíce ulovených ryb na body. „Zde se každá kaprovitá ryba hodnotila jedním bodem a ryba větší sedmdesáti centimetrů pak dostala bodů deset,“ upřesnil Moravec.

Tuto kategorii nakonec ovládl Tomáš Pumprla, který ulovil 30 kaprů, z nichž dva byli větší sedmdesáti centimetrů. Za svůj výkon si vysloužil první cenu v podobě elektrické řetězové pily.

Atmosféra na sobotních rybářských závodech na rybníku Výlanta ve Fryštáku. | Video: Břenek Martin

Ani další úspěšní lovci ale nepřišli zkrátka, neboť pořadatelé z místního Zemědělského družstva vlastníků ve Fryštáku pro ně nachystali hodnotné ceny nejen v podobě rybářského vybavení. Ceny si rybáři vybírali dle dosaženého pořadí.

Atmosféra na sobotních rybářských závodech na rybníku Výlanta ve Fryštáku. | Video: Břenek Martin

Výsledky sobotních rybářských závodů - rybník Výlanta Fryšták
Kategorie největší ulovená ryba:
1. Psota Martin - kapr 92 cm, 13,8 kg
2. Mach Radek - kapr 80 cm, 10,2 kg
3. Bečka David - kapr 80cm, 9,9 kg
4. Illeš Robert - kapr 79 cm, 6,2 kg
5. Kropáček Martin - kapr 78cm, 8,5 kg

Nejvíce ulovených ryb na body :
1. Pumprla Tomáš 48 bodů (30 ryb, 2ks přes 70 cm)
2. Mach Radek 43 bodů (7 ryb, 4 ks přes 70cm)
3. Navrátil Karel 20 bodů (2 ryby přes 70cm)
4. Illéš Robert 18 bodů (8 ryb, 1 ks přes 70cm)
5. Hájková Godavari 14 bodů (5 ryb, 1 ks přes 70 cm)