Hasiči téměř hodinu zachraňovali psa z kanálu

Uherské Hradiště - Padesát pět minut. Tak dlouho trvala záchrana malého psíka, který 15. prosince odpoledne spadl do kanalizace před supermarketem Tesco. Záchrannou akci uspořádala jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště. „Psík byl v hloubce jednoho a půl metru. Zásah byl hodně zdlouhavý. Museli jsme si přivézt čerpadlo a v kanalizaci odřezat jednu trubku," upřesnil jeden z hasičů Zdeněk Kočíř. Po vytažení psa záchranáři předali majitelce, která celou dobu na svého miláčka se slzami v očích mluvila do šachty. „Míříme hned na veterinu," sdělila po záchraně štěněte majitelka.

Muž měl skočit do Moravy, seděl v restauraci U Fčelky

Kroměříž - Po muži, který se měl údajně pokusit o sebevraždu, pátrali jednoho březnového večera kroměřížští hasiči, policisté a strážníci. Nakonec ho ale našli v jedné z tamních restaurací. Pátrání začalo na základě telefonického oznámení ženy, které přišla od přítele SMS zpráva, že hodlá skočit z mostu do řeky Moravy a zabije se.

Po muži tak bylo vyhlášeno pátrání, do něhož se zapojila městská policie, kriminalisté, hasiči i dopravní hlídky policistů. „Na místě proto zasahovaly dva naše vozy a hasiči pomocí člunu prováděli průzkum koryta řeky," informoval krajský mluvčí Libor Netopil. Další členové pátracího týmu prověřovali okolí řeky a bydliště pohřešovaného. Jak ale po hodině pátrání vyšlo najevo, čtyřiadvacetiletý muž mezitím seděl v pohostinství U Fčelky.

„Po celou dobu pátrání byl v restauračním zařízení a v pořádku. Pátrání bylo tedy ukončeno," dodala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ukradl dveře od toalet

Rožnov pod Radhoštěm - Dvacetiletý mladík ukradl z restaurace záchodové dveře. Ihned po krádeži je prodal za několik set korun. Mladý zlodějíček přišel do restaurace krátce před polednem. „Půjčil si od obsluhy klíč od toalet. Dveře od záchodu pak odemkl, vysadil a ukradl," uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Javorková. Po loupeži je pak prodal známému. „Po kupci chtěl za dveře tři sta korun," dodala Lenka Javorková.

Mladý lupič není žádný nováček. V předešlých dnech jej policie zadržela také v souvislosti s krádeží šesti cyklistických kol, jedné koloběžky, kterou viděl na zahradě rodinného domku, nebo například jednoho páru obuvi.

Lekla se pavouka a bourala

Valašské Meziříčí - Řidička se lekla pavouka. Nabourala přitom dvě zaparkovaná auta. Kuriózní nehoda se stala v Havlíčkově ulici ve Valašském Meziříčí. „Šestačtyřicetiletá Meziříčanka byla na cestě do práce, když si všimla, že se jí ze stropu vozidla spustil pavouček, kterého se snažila odstranit," prozradila policejní mluvčí Lenka Javorková. Pavouk přilákal její pozornost natolik, že při tom zapomněla sledovat řízení, přejela přes střed vozovky a narazila do dvou aut, která stála na parkovišti. Na místě dostala blokovou pokutu. Škodu na vozidlech vyčíslil expert na sto tisíc korun.

Na vozíku vezli traverzu. Pak potkali strážníky

Kroměříž - Dva muže tlačící dvoukolák přeplněný třímetrovou traverzou a dalším kovem potkala v březnu v ulici Nádražní hlídka kroměřížských strážníků. Muže hned zastavila a vyžádala si vysvětlení k obsahu vozíku. „Kovový materiál muži údajně výhodně nakoupili a chtěli ho dále prodat," vysvětlil šéf strážníků Libor Kubiš.

Mnohem výstižněji ale celou věc za chvíli objasnil pracovník stavební firmy, který strážníky kontaktoval s tím, že kovový materiál pochází právě z jeho stavebnin.

Před pódiem se promenádoval s cizokrajným hadem za krkem

Zlín - Rozruch způsobil v červnovou sobotu odpoledne na zlínském náměstí Míru 30letý muž z Napajedel, který se před pódiem, na němž probíhal doprovodný program 54. ročníku Zlín Film Festivalu, promenádoval s hadem kolem krku. Když nepomohlo upozornění ze strany pořadatelů, zamířila na místo hlídka strážníků. „Muž dával na odiv svůj mimořádně přátelský vztah s užovkou červenou. Poté, co mu hlídka vysvětlila, že zvolený způsob trávení volného času nejspíš nebude příjemný ani jeho beznohému kamarádovi, dotyčný souhlasil, hada schoval do příručního zavazadla a náměstí opustil," uvedl zástupce ředitele městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

Opilá havarovala na koloběžce

Rožnov pod Radhoštěm - Žena pod vlivem alkoholu havarovala na koloběžce. Našli ji nehybně ležet nedaleko poblíž cesty. Po příjezdu rychlé záchranné služby vyšlo najevo, že žena je silně opilá. V dechu jí naměřili policisté přes dvě a půl promile alkoholu. „Devětatřicetiletá místní žena nezvládla vlivem opilosti jízdu na koloběžce, ze které spadla. Způsobila si zranění v podobě zlomeniny klíční kosti a drobných oděrek," potvrdila policejní tisková mluvčí Lenka Javorková. Ženě hrozí až padesátitisícová pokuta.

Neznámý zloděj ukradl sochu čarodějnice

Bystřice pod Lopeníkem - Krádež okrasné sochy čarodějnice v hodnotě dvacet tisíc korun nahlásil 21. října manželský pár. Dekorace ukotvená ocelovými pruty, které zloděj přeřezal, zdobila trávník před rekreační chatou v Bystřici pod Lopeníkem. „V úterý 7. října ještě socha stála na svém místě. Pak manželé z chaty odjeli a vrátili se až po čtrnácti dnech," upřesnila inspektorka uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Socha vyrobená z osikového dřeva je lakovaná, vysoká asi 150 cm a váží 70100 kg. Policie vyzývá, aby se lidé s jakoukoliv informací o jejím osudu obrátili na linku 158 nebo na nejbližší policejní oddělení. Pachatel je podezřelý z trestného činu krádeže a hrozí mu až dvouleté odnětí svobody.