Vyjádřil tak spokojenost nad tím, že v sobotu v Zoo Praha odhalí zrekonstruovanou sochu Radegasta. „O prázdninách jedeme do Prahy na několikadenní výlet. Zoo navštívíme a půjdeme pozdravit i Radegasta," dodal Vsetíňan.

Mohutná socha slovanského boha od frenštátského rodáka a sochaře Albína Poláška je známou dominantou Radhoště. „Pro mnohé je překvapením, když stejnou sochu objeví i při návštěvě naší zoo. A ještě více je udiví, že Radegast v zoo není kopie, ale originál," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Sochař Albín Polášek totiž vytvořil najednou dva Radegasty. 
V Praze se socha po opravě vrací na k výběhu vlků.

Pořadatelé sobotního slavnostního aktu nepředstaví pouze sochu samotnou. „Přiblížíme i její historii v pražské zoo a zprovozníme panel s informacemi o Radegastovi 
a Beskydech," dodal ředitel.

Sobotní valašské slávy ze zúčastní také ředitel Městského kulturního střediska ve Frenštátu pod Radhoštěm Marián Žárský. „Nyní se chystáme do Prahy my. Ale těšíme se, že nám ředitel zoo návštěvu oplatí. Na hřebeni Radhoště pak odhalíme informační tabuli, která pozve návštěvníky Beskyd do jedné z nejkrásnějších zoologických zahrad," vyjádřil se Marian Žárský.

První dřevěný model sochy Radegasta vyhotovil Albín Polášek v roce 1925. Vyobrazil jej jako postavu s býčí hlavou, rohem hojnosti a s valašskými krpci. V roce 1930 ve Spojených státech poté sochu vytvořil z umělého kamene s železnou vložkou uvnitř. Na Radhošť ji přivezli v červenci roku 1931 při příležitosti slovanské pouti.

K této cestě se váže historka, že nákladní auto se sochou uvízlo ve strmé zatáčce na Pustevnách. Druhý den ho muselo vytahovat šest párů koní. Navíc se strhl silný déšť provázený bouřkou. Při ní blesk zabil jednoho z vojáků, kteří u Radegasta drželi stráž.