„Ten ho ovládnul natolik, že se nestyděl před obsluhou benzínové čerpací stanice vytáhnout z kraťasů své přirození a vymočit se přímo v prodejně. Nechutná scéna muže močícího na láhve s nealkoholickými nápoji donutila ženu stojící za prodejním pultem zavolat na policii," uvedl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Jakmile se však již vyčuraný mladík dozvěděl, že se na místo blíží policejní hlídka, tak i se svými kamarády utekl. A utíkali až k nedalekému supermarketu.

„Tam výtržník zřejmě dostal hlad, neboť si z regálů v prodejně vybral paštiku, klobásu, kozí sýr a čokoládu. Potraviny ovšem neskončily v nákupním košíku, jak to u většiny zákazníků bývá, ale za tričkem a v kapsách dvaadvacetiletého muže. Tomu však již přihlížela také pozorná žena, která je zaměstnaná jako ostraha obchodu," dodal Jaroš. Ihned, jakmile muž prošel i s uschovaným zbožím přes pokladnu, aniž by za něj zaplatil, snažila se jej zadržet. Proti silně opilému muži to však nebylo vůbec jednoduché. Několikrát ženu od sebe odstrčil, ona se však pokaždé vrátila a pokusila se jej zastavit. Nakonec se pachatel přece jen vydal na útěk, nicméně to již před prodejnou zastavovala přivolaná policejní hlídka. „Policisté jej za pomoci donucovacích prostředků zadrželi a převezli na služebnu. Muž, který hodinu po dopadení nadýchal tři promile alkoholu, nakonec strávil noc v kroměřížské protialkoholní záchytné stanici," doplnil Petr Jaroš.

V případě prokázání viny hrozí mladíkovi až dvouletý trest odnětí svobody.

Tento případ není ale v regionu ojedinělý. Jen pouhý den předtím zlínští strážníci řešili podobný případ ve Zlíně na Obecinách, kde se sociálně nepřizpůsobivý muž vykálel mezi regály v supermarketu.

Související Výtržník vykonal potřebu mezi regály ve zlínském supermarketu