První část rekonstrukce začala v březnu, další na to postupně navazují. Hotovo má být ještě letos v listopadu. Opravy přijdou na 62 milionů korun s využitím dotace z evropských fondů ve výši 40-60 procent.

„Všechny pacienty, návštěvníky a zaměstnance nemocnice bych chtěl tímto požádat o trpělivost a pochopení. Jsme si vědomi, že stavební práce mohou způsobovat nepříjemnosti a omezení, přestože se řemeslníci velmi snaží hluk minimalizovat a směřovat náročné práce mimo hlavní provoz nemocnice. Kromě nového vzhledu přinesou úpravy vnější části budovy energetické úspory ve výši až 75 procent,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V příštím roce začne stavba nové porodnice

Další proměnou projde areál Baťovy nemocnice v příštím roce, kdy je naplánováno zahájení stavby nové porodnice. Budoucí maminky moderní zázemí využijí v roce 2027.

Nový Pavilon pro matku a dítě vyroste v centrální části areálu KNTB, na místě stávajících budov 16 a 17, severně od plicního pavilonu. Svým architektonickým ztvárněním doplňuje pavilon projekt centrálního polybloku urgentních oborů, se kterým bude po jeho vybudování propojen podzemním koridorem.

Počítá se se dvěma podzemními, pěti nadzemními a šestým podlažím se střešní terasou. V pátém podlaží bude oddělení neonatologie, ve čtvrtém šestinedělí a riziková těhotenství, ve třetím lůžkové stanice gynekologie a ORL včetně audiologické ambulance, ve druhém centrum porodní asistence, porodní pokoje, operační trakt a jednodenní chirurgie a v prvním nadzemním podlaží vybudují ambulanci gynekologie, neonatologii a ORL.

Ve dvou podzemních podlažích se počítá s parkovištěm pro 40 automobilů, šatnami pro personál a strojovnami.

Zahájení stavby za 1,5miliardy je naplánované na polovinu příštího roku, hotovo má být do roku 2027.

Neuniklo vám? Otrokovice mají první radar. Řidičům měří rychlost v Kvítkovicích

Nový radar v Otrokovicích. | Video: Dominik Pohludka