Vyplývá to z průzkumu pojišťovny Allianz, která již osmý rok vydává přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Silnice I/50 se v tomto přehledu vyskytuje opakovaně. „A to přesto, že zde v roce 2015 přibyla řada bezpečnostních prvků,“ komentoval za pojišťovnu tiskový mluvčí Václav Bálek.

Buchovské kopce mají i další nebezpečný úsek

Kromě nejrizikovějších míst v zemi stanoví Allianz pravidelně také nejnebezpečnější úseky v jednotlivých krajích. Podle pojišťovny se druhým nejkritičtějším místem ve Zlínském kraji v letech 2015–2017 stala zatáčka rovněž na silnici I/50 poblíž 2. nejrizikovějšího úseku v zemi, v katastru obce Buchlovice. V daném období se zde stalo 6 nehod se dvěma smrtelnýma a šesti těžkými zraněními. Úsek skončil celostátně na 5. místě.

„Třetí nejnebezpečnější místo v kraji se nachází ve Zlíně na třídě Tomáše Bati na silnici I/49. Na křižovatce s ulicí Přímá došlo v letech 2015–2017 ke 13 nehodám, při nichž jeden člověk zemřel a dva se těžce zranili. Jde o 15. nejkritičtější místo v zemi,“ upozorňuje Zlíňany na tento úsek Václav Bálek.

Na čtvrtém místě podle něj skončila křižovatka severně od obce Veletiny na půli cesty mezi Uherským Hradištěm a Uherským Brodem. „Na silnici I/50 se zde staly tři nehody. Jeden člověk tady v posledních třech letech na místě zemřel a dva se těžce zranili,“ připomněl smutnou statistiku mluvčí pojišťovny.

Pátý nejhorší úsek Allianz Automapa identifikovala na křižovatce východně od obce Lípa. Na silnici I/49 se zde odehrálo dokonce 12 nehod se dvěma těžkými a pěti lehkými zraněními.

Nejkritičtější místa na silnicích v ČR v letech 2015–2017

V žebříčku 20 nejrizikovějších lokalit v Česku pak podle Václava Bálka figurují některé regiony vícekrát. Nejhůře dopadl Středočeský kraj, který je za období 2015–2017 zastoupen hned čtyřikrát. Třikrát se umístil kraj Zlínský. Naopak kraje Královéhradecký, Liberecký a Ústecký se v TOP 20 vůbec neobjevily.