Přestože řetězec ihned do prodejny zamořené myšími bobky a hlodavci samotnými, povolala deratizační firmu, obnovení provozu jí ani tak SZPI nedovolila. Opětovnou kontrolu provedla inspekce před žádaným otevřením v pátek.

„Naše kontrola, která se uskutečnila na žádost provozovatele v pátek, konstatovala přetrvávající nedostatky a opatření SZPI proto zůstává stále v platnosti," řekl dnes Zlínskému deníku mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Podle něj bude nucené zavření trvat až do okamžiku odstranění všech nedostatků, což se zatím nestalo. Prodejna je proto zákazníkům stále uzavřena.

„To se týká ovšem jen prodejny potravin," poznamenal Kopřiva s poukazem na to, že ostatní prodejny v objektu mohou fungovat bez omezení. Interspar kvůli masivnímu výskytu hlodavců a jejich trusu přikázala zavřít poprvé v úterý odpoledne po 16 hodině po namátkové kontrole. Následně Interspar provedl celonoční deratizaci a úklid. Druhý den se svolením SZPI otevřel, ale problém se opakoval a inspekce ve čtvrtek prodejnu přikázala znovu uzavřít.

„Naši inspektoři na základě upozornění zákazníků při opakované kontrole našli nová ohniska výskytu hlodavců a našli i živou myš mezi baleními olejů," připomněl Kopřiva. Společnosti Spar nyní za opakované pochybení hrozí pokuta až tři miliony korun.