Tentokrát jsme zpovídali Helenu Pochmanovou z Olomouce.

Proč jste se do soutěže přihlásila a co si od programu slibujete co se týče vaší fyzické kondice?
Přihlásila jsem se z několika důvodů. Mám ráda výzvy, takže když se objevila soutěž Hubneme s Deníkem aneb zpět do formy, nešlo se nepřihlásit. Jsem moc ráda, že jsem mě vybrali a mám možnost něco se sebou udělat. Druhým důvodem je snaha zdokonalit si pevnou vůli, o které určitě i tato soutěž je. Dalším důvodem je, že si ode mě mamča k narozeninám nepřála nic jiného, než abych zhubla nějaké to kilo. Bohužel jsem toto přání nedokázala splnit, tak bych to nyní ráda napravila. Myslela jsem si, že na tom nejsem s kondičkou tak špatně, protože nějaký, byť nepravidelný, pohyb mám. Ale po zátěžovém testu se ukázalo, že na tom s kondicí nejsem zrovna dobře. Od programu si určitě slibuji shození přebytečných kilogramů a zlepšení fyzické kondice. V červnu mě totiž čeká Olomoucký půlmaratón, což je další velká výzva.

Jak na vás působí lektoři, prostředí centra? Jaký je osobní trénink s Petrem Pečem?
Prostředí Flex-Fitness centra není příliš velké, ale to vůbec nevadí, protože nabízí širokou škálu cvičení, každý si najde svoje. Atmosféra je velice příjemná a přátelská, stejně jako lektoři, kteří jsou velkými profesionály. Je radost pod jejich vedením cvičit. Než jsem absolvovala první osobní trénink s Petrem, měla jsem z osobního tréninku trošku obavy. Ale teď se na tréninky těším. Myslím si, že Petr je spravedlivě přísný, což je pouze pro naše dobro. Na druhé straně se i zasmějeme. Petr je určitě profík a člověk na svém místě.

Co na vaše snažení říká rodina a kamarádi, dělají si z vás legraci nebo vás podporují?
O přihlášení do soutěže ví hlavně má rodina a možná pár kamarádů. Velkou podporu mám od mamky, taťky a sestry. Někdy mi přijde, že taťka testuje mou vůli vařením jídel, které bych v jídelníčku neměla mít. A já pak musím odolávat.

Máte za sebou TRX, břišní pekáč a další chuťovky. Jak si zatím užíváte cvičení?
Měla jsem možnost si vyzkoušet TRX v jiném centru a prohlásila jsem, že na TRX už mě nikdy nikdo nedostane. Vyzkoušela jsem TRX i ve Flex-Fitness a přístup lektorů je tak příjemný, že jsem zařadila TRX do svých pohybových aktivit a užívám si ho. Nezvládám všechny cviky na sto procent, ale cvičení ve Flex-Fitness mě natolik baví, že začínám být na pohybu závislá a těším se na další a další trénink.

Důležitou součástí soutěže je změna jídelníčku. Jak se vám zatím daří a jaké dobroty si v kuchyni připravujete?
Změna jídelníčku je tak trošku boj, i když dle konzultací s výživovou poradkyní se mi zatím docela daří. Občas se mi v jídelníčku objeví něco, co by tam nemělo být. V takovém případě následuje odborná rada od výživové poradkyně Katky Gálové. Její přednášky mě baví, neboť se dozvídáme spoustu zajímavých věcí srozumitelnou formou, abychom jako laici pochopili zásady zdravého stravování. Díky programu hledám nové a nové recepty, spoustu z nich jsem dělala n poprvé. Ať už je to tvarohová rybí pomazánka, čočkový salát, hrachová kaše, dušená kapusta, nebo brambory pečené ve slupce s česnekovým tvarohem. Vypadá to, že díky této soutěži udělám nejen něco pro své tělo, ale také zdokonalím své vaření.

Co je pro vás na soutěži nejtěžší?
Asi změna jídelníčku a dodržování zásada zdravého stravování, správné rozestupy mezi jídly, co kdy jíst, jak jídla kombinovat… Mám hodně ráda sladkosti. Nejtěžší je rozlišit hlad a chutě a nepodlehnout právě těm chutím.

Věříte, že pro vás změna životního stylu bude udržitelná?
V minulosti jsem měla zkušenost s hubnutím, spíše bych řekla s dietou, a podařilo se mi shodit deset kilo, ale časem jsem je nabrala zpět. Od této změny životního stylu si slibuji hodně a myslím, že bude udržitelná. Důležité je pochopit zdravé stravování, dodržovat pravidla a hýbat se. A taky vydržet!

Autor: Kamil Polko