Několika stovkami hraček opředených neotřelými osobními příběhy jednotlivých sbírkových exponátů, ale i poklady nejen svého dětství, se na výstavě prezentuje Hana Kusáková z Modré.

Unikátní sbírku více než tisíce hraček vybudovala v uplynulých patnácti letech a je neuvěřitelné, že dnes svým rozsahem patří asi k nejrozsáhlejším sbírkám hraček na Slovácku. V expozici ve velehradském turistickém centru vystavuje paní Kusáková několik stovek československých hraček. Zahraniční hračky má doma.

Srážka dvou protijedoucích automobilů. Ilustrační foto
Nárůst počtu mrtvých, těžce zraněných i srážek se zvěří na silnicích

„Spolu s paní Kusákovou jsme vystavovali před několika lety hračky v Buchlovicích. Spolupráce s ní byla velice dobrá. Ona měla některé hračky velice dobře katalogizované. Třeba dětské dudlíky, chrastítka, závěsné hračky na dětský kočárek a další. Určitě se na výstavu hraček přijedeme i s manželkou na Velehrad podívat,“ spřádal plány Miloslav Hrdý ze Zlína.

Zavzpomínal na nejstarší hračky, které pocházejí z jeho rodného domu v Huštěnovicích. Hračky u Hrdých zabíraly vždy velkou část životního prostoru.

„V expozici turistického centra jsou k vidění velmi kvalitní hračky z Fatry Napajedla, a to od renomované návrhářky Libuše Niklové, dnes už nežijící. Vystaveny jsoutu také hračky, které si většina dospělých a dříve narozených bude ještě pamatovat ze svého dětství,“ poodhalila sběratelka hraček Hana Kusáková zákulisí výstavy.

Ta bude otevřena každý týden v pátek, v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.