Přerovský hokej se bude ze zběsilé bitky, která se nečekaně strhla v Meo Aréně během utkání se Vsetínem, vzpamatovávat hodně dlouho. Výtržnosti se totiž ze zimního stadionu rozšířily i na další místa ve městě – rozzuření vsetínští fanoušci demolovali výlohy, zaútočili na servírku baru a dopustili se výtržností v několika restauracích.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Peklo v Meo Aréně! Zápas Přerova se Vsetínem ukončilo řádění fanoušků

Rodiče s dětmi vyděšeně utíkali z haly

Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslava Komínka, který zasahoval přímo na místě, tak agresivní útok nikdo nečekal. Vsetínští fanoušci začali v zápalu boje demolovat zařízení stadionu a kvůli vhozeným dýmovnicím byla v hale snížená viditelnost. Rodiče, kteří přišli na zápas s malými dětmi, vyděšeně utíkali pryč.

„Byli jsme požádáni pořadatelskou službou, abychom agresivní fanoušky vytlačili ven z haly. To se nám podařilo, ale po příjezdu policejních posil jsme museli řešit i další incidenty v ulicích Přerova," dodal Miroslav Komínek. Zběsilí fans nejprve zaútočili na obsluhu baru v ulici Svisle, a poté se přesunuli do restaurace v kině Hvězda.

Řádění v ulicích a restauracích

„U nás se naštěstí nic vážného nestalo. Horší to ale bylo vedle v Koridě, kde se strhla velká mela," popsala sobotní tažení fanoušků městem pracovnice restaurace U Medvídka v ulici Svisle.

„Své řádění chtěli fanoušci zakončit v baru pod fitness centrem poblíž autobusového nádraží, kde jsme zasahovali už jednou ještě před zápasem. Dovnitř je už ale podruhé majitel znovu nevpustil," doplnil Miroslav Komínek. Na místě zasahovalo až do deseti hodin večer asi dvacet příslušníků Městské policie.

„Fanoušci odjeli vlakem ve čtvrt na deset a zanechali po sobě spoušť v podobě vyvrácených značek a pohozených odpadkových košů. Házeli po nás láhvemi a dlažebními kostkami. Drobná poranění utrpěli i naši strážníci," zmínil.

Na zajištění pořádku se podle krajské policejní mluvčí Marie Štrbákové podílelo jednapadesát strážců zákona.

Otřes mozku fanouška a zranění pořadatelů

Podle informací diváků skončil jeden vsetínský fanoušek s otřesem mozku v přerovské nemocnici. Ošetření zraněného muže potvrdila Deníku chirurgická ambulance nemocnice.

„Po zápase tu byl hospitalizován jeden třicetiletý muž, který nepocházel z Přerova. Jeho zranění nebylo vážné a už byl z nemocnice propuštěn," uvedl pracovník ambulance.

Hokejový lékař HC ZUBR Přerov Jiří Babuščák ošetřoval na místě v klubové ošetřovně dva pořadatele.

„Jeden byl potlučený v obličeji, avšak neměl otřes mozku, a druhému jsem zašíval asi sedmicentrovou ránu na hlavě. Vím také, že u zdravotníků byla i jedna potlučená žena," řekl lékař.

V hledáčku vyšetřovatelů

V hledáčku vyšetřovatelů jsou nyní viníci tři incidentů.

„Dosud neznámý pachatel napadl v sobotu kolem sedmé hodiny večer před restaurací v Přerově pětatřicetiletou ženu a šestatřicetiletého muže. Je podezřelý z ublížení na zdraví a výtržnictví a hrozí mu trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let," uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. U obou zraněných přesáhne doba léčení jeden týden.

Obvinění z poškození cizí věci hrozí také vandalovi, který zdemoloval skleněnou výlohu jiné restaurace. Majitel vyčíslil škodu na deset tisíc korun a viníkovi hrozí až rok vězení. Ze stejného deliktu jsou podezřelí rovněž násilníci, kteří na zimním stadionu rozbili protipožární dveře z toalet, vysadili je a hodili směrem ke vchodu.

„Poškodili také zařízení na toaletách a dvířka protipožárního hydrantu," dodala Irena Urbánková. Škoda v tomto případě činí 20 tisíc korun.

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje bude o incidentu jednat ve středu.