Do akce se zapojuje celý herecký soubor.

„Jsem rád, že heslo Jsme Slovácké divadlo! v tomto případě platí bezezbytku,“ těší ochota pomáhat ředitele slovácké scény Michala Zetela.

„Diváci chodí za námi a my teď chodíme za nimi, alespoň symbolicky,“ říká Jaroslava Tihelková

Velmi milý rozhovor má za sebou Jaroslava Tihelková, která naposledy zářila na scéně Slováckého divadla v Její pastorkyni.

„Volala jsem 70leté paní, jsou teď s manželem stále doma, oba nemocní. Jedná se o naši divačku, a tak jsem jí vysvětlila, že ona za běžné situace chodí do divadla za námi, tak teď na oplátku já jdu alespoň takto symbolicky přes telefon za ní. Byla moc milá, povídaly jsme si o jídle, o vnoučatech, o zdraví, dohromady asi půlhodinku. Slíbila jsem, že třeba za týden zavolám znovu. Následně se ozvala její dcera, která telefonát zprostředkovala, a říkala, že byla maminka velice dojatá. Mám z toho radost,“ netají herečka.

Příběhy některých telefonátů jsou velmi osobní a úzce spjaté se Slováckým divadlem. Například David Vacke zavolal i bývalé dlouholeté divadelní vlásenkářce, paní Jiřině.

„Číslo mi bylo poskytnuto naší nápovědkou Zuzkou Zvěřinovou a paní vlásenkářce jsem zavolal moc rád. Už když jsem ve Slováckém hrál dětské role, chodil jsem se za ní líčit či si nechat nasadit paruku. Vlastně byla mojí kolegyní více než deset let, takže těch společných vzpomínek bylo až až. Určitě jsme za tu půlhodinu rozhovoru neprobrali vše podstatné. I když nejpodstatnější byla její radost, kterou dávala několikrát najevo. Určitě si ještě zavoláme. Tady je vidět, že na všem zlém je vždy i něco dobrého – nebýt této výjimečné situace, vůbec bych nevěděl, kde je paní Jiřince konec,“ těší nečekané setkání Davida Vackeho.

Co na Jako na zavolanou říkají diváci?

„To je od vás moc krásné, že i v této době myslíte na starší lidičky! Patří vám zato velké díky!“

„Děkuju moc Davidovi V. za sobotní telefon mamce, hezky si popovídali a byla moc ráda, díky!“

„Kluci a holky že Slováckého, jste moc fajn! Máme vás rádi.“

„To je krásné gesto.“

„Jste nejlepší a už se těšíme, až zase budete hrát.“