Již hodinu před začátkem obřadu do smuteční síně na frenštátském hřbitově přicházely desítky lidí. Nekonečna bílých květů všem přítomným připomínala, že se přišli naposledy rozloučit se dvěma životy, které ještě ani pořádně nestačily začít.

Po zaznění prvních tónů písniček, známých z večerníčků a pohádek, nezůstalo jediné oko více než tří stovek přítomných suché. A jestliže bylo před začátkem obřadu z úst příchozích nejčastěji slyšet věty „To je strašné." „Nikdy to nepochopí.", tak po zaznění prvních dětských písniček byla ve vzduchu hmatatelná otázka „Proč?". Ta zůstala nevyřčena až do proslovu, v němž se nejbližší snažili připomenout krátké životy svých dětí.

Obřadu se zúčastnily víc než tři stovky lidí. Kromě nejbližší rodiny, blízkých a přátel na obřadu nechyběli ani zástupci města Frenštát pod Radhoštěm. Starostka Zdeňka Leščišinová brala účast vedení jako naprostou samozřejmost.

„Samozřejmě, že se zúčastním společně s místostarostou a tajemníkem. Jestli tam přijdou i další, to záleží na nich," řekla Zdeňka Leščišinová pár hodin před začátkem pohřbu a pokračovala: „Stejně tak se zúčastníme také dalšího z rozloučení, které se uskuteční v pátek." Ten den se bude v Frenštátě pod Radhoštěm konat druhý ze smutečních obřadů.