O výbuchu dalšího muničního skladu informoval dnes ráno web města Valašské Klobouky, později informace upravil. „Že by vybuchl barák, nevíme," sdělil ráno Chovanec. „Nevíme, zda jde o explozi z epicentra původního výbuchu, či zda vybuchuje munice, která je rozeseta po areálu v nebývalém množství," uvedl na pozdější tiskové konferenci.

Situace v místě dnes rezonovala i ve Sněmovně. Premiér Sobotka (ČSSD) poslancům před poledním vystoupením Chovance řekl, že nynější další neřízené výbuchy v muničním skladovém areálu způsobil sesuv kráteru po původní explozi leteckých pum a dělostřeleckých granátů. Stejně se vyjádřil taky ministr Stropnický (ANO), podle kterého další výbuchy nelze úplně vyloučit. „Areál je rizikové místo, ale nasazení lidí je maximální, k jakému lze sáhnout. Je to výrazná, ale doufejme, že dílčí nepříjemnost," řekl ministr obrany.

Sobotku prý překvapilo, že v areálu může být skladováno až 15.000 tun munice. Zdůraznil, že sklady jsou hlídány fyzicky i elektronicky a bez povolení se tam nedostane žádná civilní osoba. Sanace areálu bude moci podle premiéra začít až potom, co bude odvezena všechna munice, a může trvat jeden až dva roky.

Ministerský předseda také řekl, že stát nebyl dostatečně připraven na tuto krizovou situaci, a ujistil, že už se nic takového opakovat nebude. Prohlásil, že v posledních 25 letech neexistuje analogie k vzniklé situaci. Vláda podle něj neměla z minulých let připravený žádný krizový plán, který by pro munici vyčlenil jakoukoli náhradní lokalitu.

Do sněmovní debaty k tématu se dnes zapojili i opoziční poslanci. „Mně volají starostové okolních obcí i náš starosta Vlachovic-Vrbětic a prosí vládu, aby tu situaci skutečně nepodcenila, protože občané jsou z nového výbuchu zděšeni ještě více než předtím," řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a Starostové), který je zastupitelem Zlínského kraje. Kabinet by podle něj měl především občany dobře informovat o vývoji situace.

Předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura neúspěšně žádal, aby byl na jednání Sněmovny zařazen mimořádný bod o situaci v místě. „Jak je tedy možné, že když je celá záležitost pod kontrolou, že dnes ráno nebyly do Vrbětic-Vlachovic puštěny zásobovací vozy, ale zároveň matky s dětmi vodily své děti do škol a školek," ptal se premiéra a kritizoval nedostatečnou informovanost občanů.

Okamura také uvedl, že má k dispozici fotografii od místních občanů, která podle něj ukazuje, že úlomek munice zasáhl i sklad dřeva nedaleko jednoho ze zdejších rodinných domků. „A toto tam létá vzduchem, jenom abyste měli představu," podotkl. „Chápu, že to občany vyděsilo, ale nepředstavujme si to, prosím, tak, že tam mezi domky ve vesnici létají nějaké šrapnely," řekl ale později novinářům ministr obrany Stropnický.