Každý den desítky nových zájemců

V pokladně Slováckého divadla mají napilno. Poptávka diváků stále narůstá. V současné době divadlo hlásí více než 5000 zájemců o předplatné a další diváci stále přibývají. „Každý den přijímáme desítky, někdy i stovky nových přihlášek o předplatné a k tomu vyřizujeme tisíce stávajících zájemců," prozrazuje Blanka Kupová z marketingového oddělení. „Zájem nás velmi těší a doufáme, že zápis do České knihy rekordů vyjde," usmívá se.

Igor Stránský už chystá Vojnarku

Prvním, kdo si předplatné na rok 2016 pořídil, byl bývalý ředitel Igor Stránský, který v příštím roce sám nastuduje českou klasiku Vojnarka, na kterou se už teď připravuje. „Čtu, zabývám se textovou úpravou, zapisuji si své nápady, které postupně třídím. Myslím si, že jsem už objevil základní inscenační klíč, se kterým budu nyní seznamovat svůj tvůrčí tým," připravuje se na novinku Igor Stránský a věří, že rekord divadelníkům vyjde.

Studenti oceňují hry k maturitě

Slovácké divadlo se stalo oblíbené i mezi studenty. Jen letos jich z uherskohradišťského gymnázia přichází rekordních 371, což je nejvíc v celé historii. "Jsem na tak kulturní studenty pyšná," říká profesorka gymnázia Miroslava Poláková. A mladí diváci? "Předplatné je pro mě výhodné například v tom, že některé inscenace jsou od známých autorů, které se nám pak hodí jako povinná četba k maturitě. Například Henrik Ibsen, Anton Pavlovič Čechov, William Shakespeare, Alois Jirásek a další. Divadelní zpracování nám ušetří čtení," míní Vendula Smetanová a przrazuje, že loni ji i přes školní povinnosti nejvíc zaujala komedie Nájemníci. "Z letošního předplatného se mi líbila Studna světců. Ve dvou momentech jsem měla slzy na kraji, protože se tam člověk hodně sám našel," uzavírá studentka.

Komedie, muzikál i psychologické drama

Nabídka titulů na rok 2016 je opět tak pestrá, že si v ní vybere každý. Milovníky psychologických a napínavých dramat potěší Nepřítel lidu, českou klasiku zastupje Jiráskova Vojnarka, na své si ale přijdou i milovníci náročnějších titulů - pro ně už vzniká Zlatý drak. Ti, kteří oceňují lehčí žánry, se mohou těšit na bláznivou komedii z divadelního zákulisí Bez roucha a divadelníci myslí i na hudební titul. V české premiéře se příští rok představí crazy muzikál Hra o pyžama. "Zájem diváků, kteří předplatné často pořizují jako vánoční dárky potvrzuje, že naše dramaturgie vybrala dobře," říká Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla.

Anketa mezi herci

1. Na co se v novém předplatném těšíte?
2. Věříte, že se Slovácké divadlo zapíše do Knihy rekordů?

Zdeněk Trčálek

1. Na thajskou polévku s kuřecím masem v inscenaci Zlatý drak. Tu jsme právě začali zkoušet. A na režiséra Zdeňka Duška a jeho Nepřítele lidu.
2. Hraji do roztrhání, aby to tak bylo.

Tereza Hrabalová

1. Nejvíce se z předplatného těším na českou klasiku, tedy Vojnarku od Aloise Jiráska, protože mám ráda naši českou tvorbu. A jsem zvědavá, jak bude tentokrát režijně zpracována. Také mě ale zajímá Nepřítel lidu od Henrika Ibsena, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů.
2. Myslím si, že Slovácké divadlo je uznávanou a diváky velice oblíbenou divadelní institucí. A věřím, že díky našim divákům to můžeme dokázat. Držím nám palce!

Štěpán Goiš

1. Nejvíc se těším na Zlatého draka, protože mám rád německou dramatiku a tento text v sobě skrývá hodně možností interpretace. Taky se těším na komedii Bez roucha, kterou připraví kolegové. Zkrátka přijdu na premiéru jako divák a od srdce se zasměji.
2. Do knihy rekordů se určitě dostaneme. Věříme našim šikovným divákům i sobě.

Petra Staňková

1. Nejvíc se těším na komedii Bez roucha, protože to je nejbližší představení, které teď budu v divadle zkoušet.
2. Myslím si, že se Slovácké divadlo určitě do knihy rekordů zapíše, protože má spoustu skvělých pravidelných diváků a věřím, že k nám přicházejí noví a noví.

Josef Kubáník

1. Těším se na komedii Bez roucha. Když jsem u divadla začínal jako nápověda, hra Bez roucha byla první, se kteru jsem se potkal. Smál jsem se u ní tak, že jsem se nevěnoval tomu, čemu bych měl a po roce jsem tak s napovídáním musel skončit. Jsem rád, že si v komedii teď s chutí zahraju a těším se, jak bude reagovat naše nápověda.
2. Do knihy rekordů se určitě dostaneme, sám jsem přivedl už 13 nových předplatitelů. A když bude potřeba, tak sám něco dokoupím. (kaj)