Na první minuty utkání se můžete podívat ZDE

VIDEO Ivan Rachůnek po zápase 

VIDEO Spoluhráč Karla Rachůnka z reprezentace Patrik Eliáš

VIDEO Vzpomínkový program před zahájením benefičního zápasu Zlín - Jaroslavl

VIDEO Momenty ze zápasu Zlín - Jaroslavl

Do vedení sice domácí tým doplněný o bratry Ivana a Tomáše Rachůnkovy poslal v 5. minutě Veselý, ovšem v dalším průběhu již dominoval a střílel branky soupeř, který ze své hvězdné sestavy představil jen dvě výrazné osobnosti – útočníka Viktora Kozlova a finského obránce Lepista.

„Utkání splnilo účel a muselo se líbit. Bylo otevřené, moc se nebránilo. Jaroslavl dnes byla lepší hlavně v koncovce. My jsme měli také šance, ale někdy jsme místo střelby až příliš kombinovali," viděl hlavní rozdíl trenér Zlína Rostislav Vlach, který z porážky rozhodně smutný nebyl. „Bylo jedno, kdo vyhrál, hlavně že se diváci bavili," dodal.

Také trenér Jaroslavle Tom Rowe byl spokojen. „Skvělá atmosféra, rádi jsme přijeli. Dnes nešlo o výsledek," potvrdil. ⋌(mb)

PSG ZLÍN – LOKOMOTIV JAROSLAVL 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Veselý (Honejsek) – 8. Ljuduchin (Flood), 15. Lepistö (Kozlov, Pašnin), 22. Truněv (Apalkov, Kozlov), 33. Kozlov (Petrov, Truněv). Rozhodčí: Hradil, Husička – Novák, Bryška. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci 7000 (vyprodáno).

Zlín: Horčička (32. Sedláček) – Tesařík, Horák, Hamrlík, Linhart, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Kotvan – I. Rachůnek, Čajánek, T. Rachůnek – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Melenovský, Veselý – Kubiš, Holík, Ondráček – Okál. Trenéři R. Vlach, Jurík, Hrazdira. Jaroslavl: Kolesnikov – Jakovlev, Flodd, Lepistö, Pašnin, Amirov, Guskov – Ljudičyn, Galimov, Kartajev – Apalkov, Kozlov, Truněv – Černikov, Petrov, Jašin. Trenér: T. Rowe.

PSG Zlín – Lokomotiv Jaroslavl.

Karel Rachůnek starší: Bylo to dojemné, ukápla i slza

Žlutomodrý dres s číslem 4 stoupá za přispění bratrů Ivana a Tomáše Rachůnkových ke stropu za potlesku vyprodaného stadionu. Během minuty ticha fanoušci vytáhnou obrovskou plachtu s logem Jaroslavle, nadživotní podobiznou Karla Rachůnka, s čísly dresů i nápisy v češtině a ruštině „Navždy v našich srdcích". Hokejisté obou týmů klepou hokejkami o led. Proti Viktoru Kozlovovi vyhrál čestné vhazování pětiletý syn zesnulého obránce Matěj. Zahájení benefice chytilo za srdce snad každého.

„Bylo to dojemné. Ukápla i nějaká slza," přiznal Karel Rachůnek starší, který celé utkání hokejistů Zlína s Lokomotivem Jaroslavl sledoval.

PSG Zlín – Lokomotiv Jaroslavl.Co pro vás znamená vyvěšený dres vašeho syna pod stropem zimního stadionu?

Je to důstojné rozloučení v jeho rodném městě a klubu, kde začínal. Stoprocentně se mi to líbí a je to pro mě i vůči Kájovi velká pocta.

Čekal jste takový mediální zájem?

Abych vám řekl pravdu, moc jsem se tím nezabýval, ale čekal jsem, že takový nápor bude.

Jak moc vás těší vyprodaný zimní stadion?

Čekal jsem, že přijde hodně lidí. Kája byl oblíbený jako člověk i jako hráč.

Mluvil jste se zástupci Jaroslavle?

Mluvil jsem s generálním manažerem Lukinem. Strávili jsme spolu celý večer a mluvili o Kájově působení. On totiž byl i u jeho začátků v Jaroslavli, když odehrál v sezoně 2002/2003 jen devět zápasů, a pracuje tam dodnes. Takže jej zažil po všechna jeho angažmá.

Co bylo z celé organizace nejsložitější?

Bylo to náročné. Dalo to hodně práce a myslím, že to dopadlo velmi dobře.

Vypíchnete nějaký moment, který byl nejtěžší, ať už to bylo pozvání Jaroslavle, nebo třeba distribuce lístků?

Myslím, že ani ne. Tím, že po mém dopise Jaroslavl přikývla a měla zájem přijet. Dnes jsem se setkal přímo s lidmi z Jaroslavle, kteří nejsou z klubu. Přijeli a předali mi pozornosti a upomínkové předměty. Byli by rádi, kdybych přijel. Řekli mi také, že Kája byl v Jaroslavli oblíbený a ne nadarmo byl kapitánem týmu.

Byla na zápase přítomna celá rodina?

Ano, hodně jsme to všichni prožívali.

PSG Zlín - Lokomotiv Jaroslavl.

Související články

 Zlín zavzpomínal na Karla Rachůnka 

 Ivan Rachůnek: Bylo to hodně emotivní

Eliáš: S Karlem jsme slavili Silvestra na vyhlídce na New York