VYBRAT REGION
Zavřít mapu

8 + 1 tip na nadcházející víkend. Vyberte si

Zlínský kraj - Ať už máte rádi hudbu, vycházky či zvířata, o nadcházejícím víkendu si určitě vyberete z bohaté nabídky akcí, které se chystají napříč Zlínským krajem. Zváni jste nejen na Vsetínský krpec či páté výročí Studia Kamarád v Kroměříži, ale i na den otevřených dveří na Ranči Všemina či do Valašských Klobouk na tradiční a oblíbené Valašské kumštování.

27.6.2014
SDÍLEJ:

Valašské kumštování nabízí tradiční setkání s malíři, řezbáři, keramiky a sochaři a programem Valašská múza.Foto: DENÍK/Slávik Matej

Cyklomaraton Komenského 50 odstartuje z koupaliště

Kdy: pátek 28. června v 8 hodin

Kde: Nivnice, koupaliště Riviéra

Zasoutěžit si, pořádně se projet na kole, obdivovat krásy Bílých Karpat i přispět na léčbu postiženého chlapce, to vše můžete podniknout tuto sobotu 28. června v Nivnici. Od osmi hodin ráno se zde totiž koná první ročník cyklomaratonu Komenského 50. „Na všechny účastníky závodu čeká výběr ze dvou tratí. Jedna měří pětadvacet kilometrů a druhá padesát. Obě trasy jsou pestré, obohacené nejen pořádnými výšlapy, ale i technickými pasážemi v podobě brodů přes potok či sjezdem z rozhledny na Velkém Lopeníku," uvedl jeden z pořadatelů Petr Mazura.

Start i cíl budou umístěny na koupališti Riviéra v Nivnici, kde organizátoři uspořádají i doprovodný program, v němž můžou závodit i ti nejmenší. Pro děti zde nachystají několik tratí, kterých se budou moci zúčastnit jak na kolech, tak na odrážedlech. Výtěžek závodu půjde na léčbu postiženého chlapce, jehož jméno bude zveřejněno po dojezdu všech účastníků.

Kapacita závodníků je omezena na 400 lidí, proto se zájemci musí prvně přihlásit na internetových stránkách maratonu. www.komenskeho50.cz.

Slavit budou hasiči i Javorinka

Kdy: sobota 28. června a neděle 29. června

Kde: Strání

Výročí 120 let existence dobrovolných hasičů i dechové hudby Javorinka oslaví o následujícím víkendu při Dnech obce Strání 28. a 29. června. Program zahájí v sobotu od 13 hodin prohlídka zbrojnice. Poté se očekává průjezd kolony hasičských vozidel a prohlídky historické i současné techniky. Od 15 hodin pak začne ve Strání koncert Javorinky i ukázky dobrovolných hasičů v podobě hašení požáru ruční stříkačkou a vyprošťování osob.Ve 20 hodin začne taneční zábava DH Javorinky a DJ Jan Janových. Na náměstí u Zámečku budou atrakce zdarma. Těšit se můžete na hasičský guláš, grilované speciality a ochutnávku ležáků piva z minipivovarů Zlínského kraje.

V Záhlinicích chystají festival Pod komínem

Kdy: sobota 28. června

Kde: areál sladoven v Záhlinicích na Kroměřížsku

Předprázdninovou akci připravili na víkend organizátoři multižánrového folkového festivalu v Záhlinicích: koná se v sobotu v areálu tamních sladoven.

„Má to být hlavně pohodová akce, podle toho byly vybrány i kapely," řekl organizátor Aleš Přinosil. Zahrají tak například Strunovrat a Bohadloband, které doplní kapela Marien z Pardubic. Naváže na ně kapela Bujabéza z Olomouce a také skupina Acoustic Irish. Závěr bude patřit irskému stylu v provedení kapely Happy To Meet ze Šumperka.

„Na výčepu bude pivo ze Svijan a jako překvapení bude prezentováno svijanské jubilejní pivo uvařené ze sladu ze Záhlinic a původního aromatického chmele z chmelnic, které pivovar vlastní," dodal Aleš Přinosil.

Studio Kamarád v Kroměříži má páté výročí

Kdy: v sobotu 28. června od 13 do 17 hodin

Kde: Music Club Cabras v Kroměříži

Velkou narozeninovou oslavu si na své pětileté výročí připravilo Studio Kamarád v Kroměříži: bude se konat v prostorách Music Clubu Cabras a na travnaté ploše před klubem, a to v sobotu od 13 do 17 hodin.

„Celou akci bude moderovat Zuzana Zaharowská, která nakonec i zazpívá," prozradila majitelka Studia Kamarád Jarmila Slováková.

Na děti čeká hrátkobraní, dětský obchod, dražba nebo třeba dětská diskotéka. „Děti, které se zapojily do studiové hry KAMA, ať si nezapomenou přinést své vkladní knížky, na které si spořily půl roku zlaťáčky. Na dražbě totiž mohou získat spoustu hodnotných cen," dodala Jarmila Slováková.

Startovné na hrátkobraní dělá čtyřicet korun, vstupné se pak už neplatí žádné.

„Za splněný sportovní úkol přidělí rozhodčí soutěžícímu tři až pět zlaťáčků, za které si pak budou moci děti průběžně nakupovat v dětském obchodě," pozvala majitelka kroměřížského studia.

Den otevřených dveří na Ranči Všemina

Kdy: sobota 28. června od 13 hodin

Kde: Ranč Všemina

Už zítra se na Ranči Všemina uskuteční den otevřených dveří. Akce je určena hlavně rodinám s dětmi. Její součástí je i bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moci obdivovat pravé indiánské tee-pee a popovídat si s indiánem, chybět nebude ani ukázka westernového či indiánského ježdění. Milovníci tance si přijdou na své během ukázky country tance a kankánu. Děti se budou moci povozit na koníkovi či si zkusit takového koníka osedlat. Den otevřených dveří startuje v sobotu od 13 hodin a program potrvá do přibližně 16. hodiny. Parkování je zajištěno u Hotelu Všemina, vstupné je dobrovolné.

Město žije osmým Vsetínským krpcem

Kdy: pátek až neděle 27.29. června

Kde: Panská zahrada a Dolní náměstí ve Vsetíně

Osmý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec se od čtvrtka do neděle koná ve Vsetíně. Čtyřdenní akce nese podtitul známé valašské písně My sme Valaši, jedna rodina.

Festivalové dění se letos poprvé odehrává převážně v Panské zahradě. „Návštěvníci zde v příjemném prostředí budou lépe chráněni před letními slunečními paprsky a bude zde také velká odpočinková zóna," uvedla Klára Obručová ze vsetínského Domu kultury. Organizátoři však využijí i Dolní náměstí, kde v sobotu bude vyhrávat havířská dechová kapela z partnerského města Bytom a ve večerních hodinách dnes a zítra se mohou návštěvníci těšit na letní kino.

Ve festivalovém programu se kromě domácích folklorních souborů Jasénka, Vsacan a Kotár představí řada dalších souborů z Valašska a chybět nebudou ani hosté ze zahraničí. „Své národní písně a tance přijedou prezentovat soubory z latinskoamerické Kostariky, Chorvatska, sousedního Slovenska, Polska a Maďarska," vyjmenovala Klára Obručová.

Dnešní slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v 18 hodin v Panské zahradě. Sobotní a nedělní dopoledne bude hravé, naučné a věnované dětem. „Nabídneme rozmanité aktivity od zahánění ovcí, řemesel, loutkového divadélka, školičky tance až po pečení berana," upozornila Klára Obručová. Součástí programové skladby festivalu je také tradiční pořad dětských souborů s názvem Vsetínský krpeček, roztančený průvod městem a soutěž o nejlepšího tanečníka valašského odzemku Memoriál Dušana Růžičky. V sobotu se příznivci folkloru mohou těšit na program vzdávající hold Valašsku, v němž se budou prezentovat soubory z různých koutů Valašska od Rožnova po Rusavu s názvem Valašsko moje, zdrávo buď, který v roce 2011 získal hlavní ocenění Laureát MFF Strážnice za nejlepší pořad festivalu.

V Prlově pořádají Ovčácký den

Kdy: sobota 28. června v 10 hodin

Kde: prostranství u obecního úřadu v Prlově

Příležitost prožít den mezi ovcemi a vším, co k nim patří, dostanou návštěvníci v pořadí již osmého Ovčáckého dne v Prlově. Ovčácký den na Valašsku přinese řadu akcí. Patřit k nim bude například výstava ovcí a ukázka práce s ovčáckými psy. Předvedeno bude také stříhání ovcí. Připraven je taky prodej výrobků a ukázky tradičních valašských řemesel. Seznámit se bude možné i s výrobou ovčího sýru. Na své si přijdou rovněž milovníci takzvaných ovčích jídel. „Nabídnuta bude ochutnávka, ale také prodej jehněčích valašských a slovenských specialit. Vyzkoušet chuť bude možné rovněž u potravin oceněných značkou Regionální potravina Zlínského kraje," doplnil starosta vesnice Ladislav Gargulák.

Připraveno je i několik doprovodných akcí. Například hudebních vystoupení kapely Dareband ze Vsetína.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

27.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 000 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků Dělníci potravinářské výroby - baliči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: DĚLNÍCI POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY - BALIČI, Nástup možný ihned., POŽADUJEME: dobrou fyzickou kondici; zručnost, spolehlivost, důslednost, NÁPLŇ PRÁCE: příprava hotových výrobků dle zadaných parametrů pro další zpracování na příslušném stroji (např. ukládání masných výrobků do vaniček); obsluha příslušného stroje, kontrola kvality výstupu, označení zboží; jednoduché ruční práce za účelem vychystání masných výrobků; manipulační práce související s obsluhou strojů; úklid svého pracoviště, čištění zařízení a nářadí; zadávání údajů do informačního systému., NABÍZÍME: jistota stabilního zaměstnání na HPP ve společnosti s dlouholetou tradicí; zázemí prosperující společnosti; odpovídající finanční ohodnocení; pracoviště vybavené špičkovou technikou; nadstandardní zaměstnanecké benefity - 25 dnů dovolené, vánoční odměna, příspěvky na životní a penzijní připojištění, závodní stravování, vnitropodniková telefonní síť, lázeňské pobyty, očkování proti chřipce, odměny za odpracované roky a životní jubilea, zaměstnanecké balíčky, bezúročné půjčky atd.., PRVNÍ KONTAKT: telefonicky 517 855 275, 571 855 282 v době 8 - 12 hod. nebo e-mailem: prace@krasno.cz, ov. 14.3.. Pracoviště: Mp krásno, a.s., Hranická, č.p. 430, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Zbranková Jolana Klímková Dagmar Ing.,, +420 571 855 275,571 855 282.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři průmyslových strojů a zařízení Provozní mechanici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROVOZNÍ MECHANICI, Nástup možný ihned. Práce v třísměnném provozu,, Požadujeme: dobrý zdravotní stav, praxe na údržbě, samostatnost, manuální zručnost, spolehlivost a aktivní přístup. Ochota učit se novým věcem. Elektrotechnické vzdělání výhodou. Oprávnění k řízení motovozíků vítána. Znalost MS Office., Náplň práce: Provozní mechanik seřizuje a opravuje stroje a zařízení. Provádí preventivní údržbu strojů, strojových prostor a přípravků. Nastavuje a kontroluje parametry výrobních strojů. Provádí údržbu provozního objektu., Zaměstnanecké výhody:Příspěvek na dopravu nebo firemní autobus, příspěvek na stravování, firemní akce, dovolená navíc v závislosti na délce PP, zdravotní volno, Vánoční odměny, měsíční prémie navíc., První kontakt: telefonicky 553 030 608 nebo e-mailem: bvalkova@formschaum.de, ov. 22.3.. Pracoviště: Baur formschaumtechnik s.r.o., Solární, č.p. 870, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Bohdana Válková, +420 553 030 608,777 065 696.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 17 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: alespoň bakalářské vzdělání učitelství pro mateřské školy, minimálně komunikační znalost AJ, alespoň základní znalost o Montessori pedagogice a zájem o práci s touto metodikou, ochota dále studovat a pracovat na sobě, mít radost z práce s dětmi a odvahu aktivně spolupracovat s rodiči, lásku k přírodě., Nabízíme: Místo hlavního učitele nebo asistenta ve třídě do 15 dětí, ve tříde bude hlavní učitel a jeho asistent. Zaplacení diplomových kurzů Association Montessori International a spolupráci s její pražskou pobočkou, příležitost být u začátku nového projektu, nadstandartní pracovní prostředí, možnost spolupracovat s lidmi, kteří se zajímají o svět kolem sebe a především o kvalitní vzdělávání dětí., První kontakt: emailem.. Pracoviště: Vzdělávací institut kormidlo z.s., Chodská, č.p. 697, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Lenka Měrková, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 900 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklizeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UKLIZEČ/KA, Zástup po dobu nemoci!, Možnost spolupráce i na DPP., První kontakt: p. Galač, telefonicky 778 532 152, e-mail: skolnik@zsjablunka.cz nebo osobně po domluvě přes kontatní telefon nebo email. Pracoviště: Základní škola jablůnka, 756 23 Jablůnka nad Bečvou. Informace: Jiří Galač, +420 778 532 152.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti z Francovy Lhoty si v pátek 23. března 2018 v místním Muzeu kardinála Trochty užily velikonoční tvoření. Pletly pomlázky, zdobily perníky či kraslice nebo pekly velikonoční pečivo.
12

Školáci si užili velikonoční tvoření. Pletli tatary a pekli jidášky

Fotograf Zdeněk Hartinger v Informačním centru Zvonice na Soláni na akci Valašský salon 2013.
3

Nedožité osmdesátiny Zdeňka Hartingera připomene výstava ve Zvonici

Soutěž O poklad strýca Juráša zná své vítěze

Slavnostní ocenění vítězů okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša se uskutečnilo v polovině týdne v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm. Ceny si přebralo šestatřicet nejlepších soutěžících.

Čtyřicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Mladí klempíři a malíři z Meziříčí sbírali vítězství na soutěžích

Skvělých úspěchů dosáhli v první polovině března učni Střední průmyslové školy stavební z Valašského Meziříčí.

Vodáci odemknou Bečvu ve Vsetíně, pokřtí také pomník Jaromíra Česneka

Tradiční jarní rituál odemykání řeky Bečvy čeká v sobotu dopoledne příznivce vodáckého sportu ve Vsetíně. Jeho součástí bude letos také křest pomníku nestora vsetínských vodáků Jaromíra Česneka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT