V Kroměříži se představí třicítka eilitních boxerů

Kdy: v sobotu 8. února od 18.30 hodin

Kde: hala TJ Slavia v Kroměříži

Boxerskou show si mohou o víkendu užít lidé v Kroměříži. V sobotu od 18:30 se totiž v tamní hale TJ Slavia koná sedmé kolo první ligy. Ještě předtím se navíc už od třinácti hodin koná liga juniorů. Utkají se mezi sebou boxeři z celé Moravy a zápas bude možné sledovat i v online přenosu na webových stránkách klubu BC Bruiser. Vstupné na první ligu je 55 korun a děti do deseti let mají vstup zdarma.

„Čekáme asi třicet boxerů. Minulá kola jsme trochu zaváhali a nepodařilo se nám vyhrát; v sobotu se to už nesmí stát a doufám, že vyhrajeme," řekl Deníku za organizátory Pavel Duda.

Milovníci vína v Kudlovicích ochutnají 319 vzorků

Kdy: sobota 8. února od 10 do 18 hodin

Kde: kulturní dům v Kudlovicích

Tři sta devatenáct bílých, červených a růžových vín mohou v sobotu přijít ochutnat vyznavači lahodných moků do Kudlovic. V tamním kulturním domě se od deseti do osmnácti hodin uskuteční jubilejní 50. ročník výstavy vín, která počtrnácté ponese název Valentýnská. Jde o letošní první výstavu vín na Uherskohradišťsku.

„Osm komisí odborně zdatných degustátorů hodnotilo s předstihem 177 vzorků mladých vín a 142 starších ročníků, pocházejících z vinařských obcí z oblasti rozkládající se v blízkosti souvislého pásma pohoří Chřibů, ale i z vinařských obcí jižní a východní části Uherskohradišťska," informoval Jaroslav Šuranský, jednatel kudlovických zahrádkářů, kteří výstavu pořádají.

Garant degustace Vojtěch Luža z Velehradu si předložené vzorky vín pochvaloval. „Velice dobrá vína jsou nejen těch starších ročníků, ale i toho loňského. Byť mají vyšší obsah kyselin, jsou svěží, pěkná a voňavá," prozradil 74letý vinařský odborník.

Nedělní pohádka v brodském kulturáku

Kdy: neděle 9. února v 15.30 hodin

Kde: Dům kultury v Uherském Brodě

Členové Divadla Brod spolu s divadélkem Pohádky od Lenky vloni slíbili svým pravidelným divákům každý měsíc nedělní pohádku, a tak i v únoru chtějí držet slovo. Protagonisté Lenka a Roman zahrají v neděli 9. února v uherskobrodském Domě kultury tři interaktivní příběhy, tentokrát však v novém čase od 15.30 hodin.

Soubor Lipta pořádá jubilejní 70. valašský bál

Kdy: sobota 8. února od 19.30 hodin

Kde: Kulturní zařízení obce Liptál

Jubilejní sedmdesátý valašský bál pořádají v sobotu večer členové Folklorního sdružení Lipta v Liptále na Vsetínsku. Bude se konat v Kulturním zařízení obce Liptál. Na návštěvníky bálu čeká pestrý program. K tanci a poslechu jim budou hrát střídavě cimbálové muziky Jadernica z Valašského Meziříčí a Vizovický Juráš. Slavnostní nástup krojovaných je naplánovaný na jedenadvacátou hodinu. Hostem jubilejního bálu bude letos folklorní soubor Portáš z Jasenné.

Pořadatelé připravují také bohatou tombolu a slibují hojnost jídla, pití i dobré nálady. Sedmdesátý valašský bál v Liptále začíná v sobotu o půl osmé večer. Vstupné je 50 korun, příchozí v krojích zaplatí jen dvacetikorunu.

Valaši si zatančí v krojích i v Lukově

Kdy: sobota 8. února od 19.30 hodin

Kde: budova Podhoranu, Lukov

Valašský soubor Kašava pořádá zítra už 43. valašský bál. Jako host se představí Folklorní soubor Lipovjan a CM Velické Trnečky.

„K tanci a poslechu zahrají CM Velické Trnečky, CM Kašava a DH Trnkovjanka z Kašavy. Můžete se těšit na taneční hry, tombolu, Adama, valašské speciality a další," láká za organizátory Jiří Gargulák.

Vstupenky jsou v předprodeji ve Velkém kině. Doprava ze Zlína je zajištěna zdarma.

Beseda zve na maškarní ples pro děti

Kdy: neděle 9. února od 15 hodin

Kde: velký sál Otrokovické Besedy

Otrokovická Beseda zve všechny rodiče s dětmi na dětský maškarní ples, který pořádá Podbeskydská agentura v neděli ve velkém sále Otrokovické Besedy.

„Můžete se těšit na skvělou zábavnou show nejen pro děti. Kapitán Víťa, klaun Kuk a nezbedná Dita pro vás připravili gejzír zábavy, hudby, tance a soutěží," zvou organizátoři. Tři nejlepší masky budou oceněny. Vstupné je 80 Kč a pro všechny děti budou balonky zdarma.

Kroměřížští sokoli pořádají o víkendu šibřinky

Kdy: neděle 9. února od 14 hodin

Kde: Sokolský dům Kroměříž

Spousta her, soutěží, diskotéka v maskách a mnoho dalšího čeká návštěvníky letošních šibřinek, které se uskuteční v Sokolském domě v Kroměříži. Akce začne v neděli ve dvě hodiny odpoledne.

„Akci pořádáme pro širokou veřejnost. Děti, které přijdou v maskách, zaplatí pouze symbolické vstupné pět korun, bez masky deset a doprovod čtyřicet," upřesnila organizátorka Marie Úlehlová.