Dostaveníčko v zámeckém parku je zajímavá forma prohlídky areálu lešenského zámku, která zažila premiéru v loňském roce a měla velký úspěch. Zatímco loni byl příběh zasazen do období konce 19. století, tentokrát se posunul do období 1. republiky, kdy zámek obývala poslední generace rodiny Kinských.

„Ocitneme se přímo v období námluv a prvních svatebních příprav Marie ,Minki‘ Kinské, nejstarší dcery Bedřicha Kinského. Návštěvník se během procházky dozví něco víc o zámeckém parku i životě a plánech, které rodina měla. Jak napovídá název programu, nepůjde jen o historické či botanické zajímavosti, ale svůj prostor dostane i romantika,“ přiblížila Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.

Dostaveníčko se uskuteční ve čtyřech termínech. První je v pátek 16. července, druhý v neděli 18. července, třetí v pátek 6. srpna a poslední v neděli 8. srpna. Začátky jsou vždy ve 12, 13, 14 a 15 hodin.

„Všechny co nejsrdečněji zveme. Přijďte si s námi užít příjemnou procházku parku a zároveň se pobavit i něco zajímavého dozvědět,“ pozvala Mrštinová s tím, že lešenský zámek nabízí i spoustu dalších možností návštěvnického vyžití, jako prohlídky historických komnat, zajímavé výstavy či environmentální hernu.

Muzeum upozorňuje, že v případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, může být akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Aktuální informace najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku Muzeum regionu Valašsko.