Vstupenky, které soubor poskytl k předprodeji, zmizely během jediné půlhodiny. Valašskému deníku to potvrdila prezidentka jubilujícího souboru Helena Galetková.

Obrovský zájem o vstupenky ze strany příznivců Jasénky ji potěšil. „Dovolím si ale neskromně říct, že jsme předpokládali, že vsetínský Dům kultury, který má omezenou kapacitu, naplníme," řekla Helena Galetková.

Výrazný podíl na rychlém rozprodání vstupenek má podle ní také skutečnost, že na slavnostním galavečeru bude účinkovat více než sto účinkujících. Značnou část publika tak jistě obsadí jejich rodinní příslušníci a známí. „Omlouváme se všem, na které se už lístky nedostaly," řekla Helena Galetková. Případnou reprízu programu zváží vedení souboru až po sobotním galavečeru.

Sobotní program je vyvrcholením letošních oslav 70. výročí souboru Jasénka. Večerem v Domě kultury ve Vsetíně bude provázet herec Roman Vojtek, bývalý člen Jasénky.

V pořadu nazvaném Jasénka včera a dnes, vážně i nevážně se divákům představí všechny generace Jasénky. „Účinkovat budou malé děti, současná dospělá složka souboru i bývalí tanečníci střední generace a senioři," uvedla autorka scénáře večera Eva Lambertová.

První polovina zhruba dvouhodinového programu bude podle jejích slov na poněkud vážnější notu. Bude věnovaná odkazu největší osobnosti vsetínské Jasénky Zdeňku Kašparovi, který by se v příštím roce dožil devadesáti let a z jehož úprav soubor dodnes těží.

Druhá – veselejší polovina večera představí divákům soubor takový, jaký je v současnosti. „V programu vystoupí tři cimbálové muziky souboru – Jasénka, Malá Jasénka a Mladá Jasénka. Hudebními hosty budou zpěváci Klára Obručová a Pavel Ptáček," prozradila Eva Lambertová. Doplnila, že se publikum může těšit i na další hudební hosty. „Kteří to budou, to si ponecháme jako překvapení," řekla Eva Lambertová.

Galaprogram ve velkém sále Domu kultury doplní ještě výstava fotografií ve foyeru budovy. Na snímcích si lidé budou moci prohlédnout muzikanty a tanečníky Jasénky, jak je při vystoupeních v roce 2014 zachytili členové Fotoklubu Vsetín.

Slavnostní program k 70. výročí souboru Jasénka začíná ve vsetínském Domě kultury v sobotu v 19 hodin.