„Máme všichni tři velkou radost. Jsme z toho úplně rozvrkočení. Už se to stalo potřetí, je to takový zázrak,“ tlumočil bezprostřední dojmy za sebe, svou ženu – zpěvačku a akordeonistku Stanislavu i bubeníka Jiřího Nedavašku lídr kapely Jan Žamboch.

Zisk Anděla vnímají valašští muzikanti jako pohlazení, velkou věc, kterou ocení každý umělec, který dělá kumšt. Žambochům po vyhlášení zkolabovaly mobily od množství gratulací, kterých si váží.

„Každé ocenění je super, ale na tom svět nestojí. Důležití jsou pro nás lidi, naši posluchači,“ dodal zpěvák a kytarista.

Úctyhodná bilance. Všechny čtyři desky, které od roku 2006 trio z Valašska vydalo, byly nominované na Anděla. U třech z nich se nominace proměnila v zisk zlaté sošky.

Ještě koncem loňského roku řekl frontman skupiny a autor hudby i textů Jan Žamboch v rozhovoru pro Deník, že vybojovat dalšího Anděla nebude jen tak.

„V žánru, ve kterém se pohybujeme, je velká konkurence. Folk se smísil s world music i s folklorem. Pravděpodobnost získat zase takové ocenění je ještě menší. Ale pokud se podaří, bude to pěkné,“ rozvažoval tehdy.

Podařilo se. Na začátku roku 2019 zařadil hudební publicista Milan Tesař Louvre mezi deset nejlepších českých alb roku 2018. CD vyhrálo anketu Album roku 2018 Radia Proglas a před pár dny proměnilo v ocenění také nominaci na Cenu Anděl 2019 v kategorii Folk.

S novými písničkami z desky Louvre vyjedou Žamboši mezi posluchače.

„Už se na to moc těšíme. Máme plné léto koncertů. Čekají nás křty, pro Vsetíňany už za čtrnáct dnů, dvacátého března ve zdejším domě kultury,“ pozval Jan Žamboch.