„Výstavu jsme původně připravovali k příležitosti jeho šedesátých narozenin. Bohužel se jí už nedožil. Přestože se jeho tvorba uzavřela, díky svému dílu stále žije. Od toho se odvíjí také název výstavy,” přiblížila kurátorka výstavy Olga Mehešová.

Výstava návštěvníkům nabídne rozsáhlý pohled do umělcovy tvorby. K vidění bude více než stovka volných grafických listů. Pracovníci zámku do expozicie také zahrnuli ukázky užité grafiky, kterou se dále zabýval.

Expozice nebude ochuzena ani o kreslené portréty, jak jeho nejbližších, tak i jeho samotného, kdy se velmi často stylizoval do podoby klauna.„Jedná se o nejúplnější prezentaci jeho tvorby,“ zdůvodnila Olga Mehešová.

Z užité grafiky tak návštěvníci uvidí například umělcovy ilustrace, návrhy medailí, potisků, plastik, novoročenek či log.„K výstavě jsme připravili také edukační programy pro školy na téma Inspirace podivuhodným světem Julese Verna,“ doplnila k programu výstavy. Mnoho z jeho děl je podle jejích slov totiž inspirováno právě literární předlohou Julese Verna.

„Z jeho tvorby je cítit okouzlení průmyslovou revolucí a technikou. Jde o tvorbu důvtipnou, fantazijní i poetickou, je patrný i pohled minulosti,“ nastínila závěrem Mehešová.Pro veřejnost bude výstava otevřena každý pracovní den kromě pondělí, v době od devíti hodin ráno do pěti hodin odpoledne.