V jedné z epizod, která se bude částečně odehrávat právě ve Vsetínské nemocnici, se objeví i herec Ivan Lupták. Ten je momentálně známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Hraju fotbalistu, kterého do fotbalu tlačí jeho tatínek,“ prozradil herec během pauzy. Jeho postava se v seriálu zraní, a tak skončí v nemocnici jako pacient.

Mladému herci se na Valašsku líbí, i když prý neměl možnost si je blíže prozkoumat. „Přijel jsem ve dvě ráno vlakem a do pěti do rána jsem se snažil vyspat. Pak mě hned odvezli na plac, a tak jediné, co jsem viděl, byly kopce kolem mě. Ale ty kopce byly krásné,“ podotkl Lupták.

Ilustrační snímek.
Kradeným vozem uháněl i sto šedesát, policistu několik metrů vláčel vedle auta

Na natáčení v nemocnici nechyběl ani Robert Mikluš alias strážmistr Topinka. „Valašsko mám rád a rád se sem vracím. Akorát se těšíme, až se trochu oteplí,“ řekl ostravský rodák.

Seriál Strážmistr Topinka je volným pokračováním seriálu Doktor Martin, který Česká televize odvysílala v roce 2015. Nová řada, do níž se filmaři pustili na podzim loňského roku, se žánrově mění na vesnické detektivky. Lokace ale zůstává stejná. Většina scén se točí ve Velkých Karlovicích. „Vůbec nás nenapadlo, že bychom měnili lokaci a opustili Beskydy. To je pro nás velká devíza a točí se nám tu líp než v Praze. Jezdíme sem rádi,“ pochvaloval si už během podzimního natáčení režisér Petr Zahrádka.

Seriál se v televizi objeví v lednu příštího roku.

Cenu za nejlepší herecký výkon na 40. ročníku divadelní přehlídky Setkání divadel – Malé jevištní formy v Kulturním zařízení města Valašské Meziříčí převzal Jan Géryk ze souboru NJ feat. Uhřík; Valašské Meziříčí, 16. a 17. března 2018
Skončilo čtyřicáté Setkání divadel, nejoblíbenější byl soubor Tom a Jeff