V říjnu čeká divadlo premiéra jedné z nejslavnějších detektivních komedií Josepha Kesselringa z americké Broadwaye Jezinky a bezinky, kterou vsetínští herci uvedou pod názvem Vraždu neutajíš.

Do konce roku se na prknech DvLd objeví také Jiří Bartoška, rocková legenda Roman Dragoun a další.

Podzimní část sezony odstartuje v sobotu 5. září v 19 hodin mnoha cenami ověnčená komedie amerického autora Michaele McKeevera Neběhej s nůžkama v ruce.

V zajímavých rolích se představí Miroslav Urubek, Pavel Rejman, Kateřina Mrlinová, Miroslava Kocůnová a Marcel Hanzal. Režie se ujal člen Slováckého divadla v Uherském Hradišti David Vacke.

Na šlágr minulé sezony Frau Dietrich & Madame Piaf se mohou diváci těšit v pátek 18. září. Nejznámější melodie a životní příběh „pařížského vrabčáka“ představí Kateřina Mrlinová, v roli Marlene Dietrich opět zazáří Dagmar Pavloušková.

Pěvecké výkony obou protagonistek podpoří doprovod akordeonisty a klavíristy Romana Vavříka. Režijně v této inscenaci debutoval student brněnské JAMU Jakub Hekl.

NOVINKOU JE ČERNÁ KOMEDIE Z BROADWAYE

Vsetínský rodák Jakub Hekl přinese v letošní sezoně divákům také svůj další režijní počin. O víkendu 9. a 10. října uvede se souborem DvLd premiéru hororové komedie Vraždu neutajíš, která vychází z detektivní komedie Jezinky a bezinky amerického dramatika Josepha Kesselringa.

„Naše pojetí nahlíží na původní detektivní komedii s velkou nadsázkou a začleňuje do ní hororové prvky. Naším krédem ve hře je, že i ve strachu a momentech hrůzy lze najít humor a smích,“ prozradil režisér Hekl.

Inscenace podle něj přinese kostýmovou komediální podívanou s výpravnou scénou.

„Je to velká inscenace, ve které se představí téměř všichni současní členové souboru,“ poznamenal režisér. V hlavních rolích se mohou návštěvníci těšit na Renatu Trličíkovou a Dagmar Pavlouškovou.

PUBLIKUM POTĚŠÍ JIŘÍ BARTOŠKA I HYPNOTIZÉR JAKUB KROULÍK

DvLd nabídne na podzim také hostující představení. V úterý 13. října uvede pražský spolek Kašpar vědecko-romantický portrét britské vědkyně Rosalindy Franklinové a její často přehlížené role

při objevu dvojité struktury šroubovice DNA.

„Představení se jmenuje Snímek 51 a v hlavní roli zde exceluje Eva Elsnerová. Diváci se mohou těšit také na Matouše Rumla, kterého zná veřejnost především jako Lexu z komediálního seriálu Comeback a další. Bude to jedinečná podívaná,“ slibuje produkční DvLd Miloslava Dümlerová.

Ve čtvrtek 12. listopadu si milovníci tajemna užijí na prknech DvLd přednášku uznávaného hypnotizéra Jakuba Kroulíka Moc a síla hypnózy. Jakub Kroulík je uznávaný odborník ve světě hypnózy a v současnosti se věnuje mentalismu. V projektu Paranormální výzva se snaží objevit osobu se skutečnými paranormálními schopnostmi.

„Jedná se o interaktivní přednášku, kde se mimo jiné divák dozví, co je hypnóza a zda může být nebezpečná. Jakub Kroulík návštěvníky také seznámí s osobnostmi hypnózy v Česku i ve světě, zažijí rovněž hypnózu v praxi. Součástí programu jsou praktické ukázky sugesce a hypnózy,“ představuje další z podzimních akcí tajemnice divadla Renata Trličíková.

V andělské komedii s názvem Moje hra se v listopadu ve Vsetíně v hlavní roli představí také Jiří Bartoška. Diváci jej uvidí 28. listopadu v 19 hodin.

„Jedná se o náhradní termín z března letošního roku. Představení je vyprodáno,“ uvedla tajemnice souboru Renata Trličíková.

Podzimní část sezony v Lidovém domě uzavře koncert rockové legendy osmdesátých let Roman Dragoun. Ve čtvrtek 10. prosince se představí ve svém sólovém recitálu. Roman Dragoun je český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. Působil v rockových formacích Progres 2, Futurum, Stromboli a T4, vydal několik sólových alb, zpíval v muzikálech.

PŘEDPRODEJ

Vstupenky na všechna představení jsou k dostání na pokladně kina Vatra ve Vsetíně. Lze je zakoupit také online na webových stránkách Divadla v Lidovém domě http://dvld.cz/ nebo přímo v den představení v šatně divadla.

OPATŘENÍ K PANDEMII

Pracovníci divadla upozorňují, že se po celou sezonu budou řídit aktuálními platnými doporučeními vlády.

„Stabilně je v divadle při vstupu i na toaletách desinfekce. Pokud by někdo z návštěvníků zapomněl roušku, budou jednorázové roušky k zakoupení v šatně,“ informovala tajemnice divadla Renata Trličíková.