Jedná se o v pořadí již šestou výstavu, na které se vsetínští fotografové Vladimír Březovský, Jan Hrubý, František Novotný a Bedřich Randýsek budou společně pod značkou Foto Q prezentovat. „Obsah výstavy je ovšem daný každým autorem. Není stanoveno, že by skupina chtěla sjednotit svůj pohled," prozradil v Regionální televizi jeden ze čtveřice autorů František Novotný.

Podle jeho slov nemají vsetínští ani ambice představovat novou vlnu ve fotografii. „Děláme to z radosti, z lásky k fotografii, protože nás to baví. A jako amatéři," zdůraznil František Novotný, který na svých snímcích zachycuje především krajinné detaily.

Svůj osobitý přístup k fotografování představí také další členové skupiny Foto Q. „Já se uvedu jako obvykle fotografiemi obyčejných předmětů, které jsou z mého pohledu poetické," prozradil fotograf Jan Hrubý.

Návštěvníci výstavy v galerii V Poschodí se mohou těšit také na abstraktní tvorbu Vladimíra Březovského, nebo makrofotografie pořízené posledním členem skupiny Foto Q Bedřichem Randýskem.

Výstava vsetínské umělecké skupiny Foto Q už byla v září k vidění v sídle Zlínského kraje, v takzvané jedenadvacítece. Ve Vsetíně bude otevřená do konce října. Vernisáž skupiny Foto Q začíná v galerii V Poschodí na Dolním náměstí ve čtvrtek 8. října v 16 hodin.