Letošní program nabídne celkem šest divadelních představení. Přehlídku zahájí domácí divadelníci ze Vsetína, kteří pod taktovkou režiséra Pavla Rejmana sehrají legendární komedii Světáci.

Na scéně se objeví také inscenace klasických divadelních her. „Ochotníci z Karlovic sehrají veselohru Naši furianti. Kolegové z Prahy vystoupí s Námluvami od Čechova," vysvětlil Pavel Rejman.

Na své si přijdou také příznivci loutkového divadla. Pro ně vystoupí loutkářský soubor Podivín, jehož členové představí moravskou sci – fi komedii Kukačka z vesmíru.

Každé vystoupení po jeho skončení ohodnotí porota. Porota bude složená ze tří členů a zasedne do ní mimo jiné vsetínská rodačka, dramaturgyně Kateřina Menclerová. „Po každém představení následuje diskuze s porotou. Bude to taková zpětná vazba pro samotné herce a režiséra. Co je například potřeba zlepšit," dodal Pavel Rejman.

Na konci festivalu pak porota vybere nejlepší divadelní představení a doporučí ho na Národní přehlídku amatérského divadla ve Volyni.

Festival odstartuje ve čtvrtek 27. března v 19 hodin.

Autor: Michaela Horáková