„Deska obsahuje celkem třináct nových písní, z posledního období kapely, kdy jsme mezi nástrojové obsazení natrvalo umístili bicí. Písničky tak mají folkrockový nádech, přestože zůstavají dále v našem vrkočím stylu. To jest dotýkají s mnoha jiných žánrů, aniž by v nich chtěli natrvalo zakotvit,“ představil nové album kapelník skupiny a autor veškeré hudby a textů Dušan Trličík.

Slavnostního pokřtění desky se ujal známý valašský písničkář Dušan Ostrčil, kterého veřejnost zná spíše pod pseudonymem Goša. Sám také zahrál několik písní ze svého repertoáru. Jako kmotr uvítal nové CD Otvírám slovy: „Pojď mezi nás, slušné lidi.“

Kapela Vrkoč funguje na hudební scéně od roku 2004. CD Otvírám je v pořadí druhým albem, které veřejnosti představila. „Natáčeli jsme opět ve vsetínském studiu u Milana Volčíka, protože je s ním výborná spolupráce a on sám svými zkušenostmi dokáže nahrávkám velmi prospět,“ prozradil Dušan Trličík. Přestože podle jeho slov bylo na natáčení málo času, myslí si, že nahrávka se povedla a jako dokument mapující určité období života kapely obstojí. „Posouzení kvalit ale necháme na široké veřejnosti,“ uzavřel kapleník.