Výstava dostala název Předivo. „Úvodním slovem paní Janasové se návštěvníci Zvonice seznámili s tvorbou autorky, která působila i ve filmových ateliérech. Její osobitá technika zaujala svou barevností a nápadem," přiblížila Alena Vašutová z pořádajícího Sdružení pro rozvoj Soláně.

Doplnila, že podzimní odpoledne na Soláni ve společnosti výtvarného umění zpříjemnila příchozím hudebním doprovodem Jana Vařejčková.

Pětašedesátiletá malířka, kreslířka a sochařka Taťána Havlíčková žije a pracuje ve Zlíně. Pracovala ve Zlínských filmových ateliérech jako skriptka a výtvarnice kostýmů v hraném filmu pro děti.

Od roku 1986 přestoupila do animovaného filmu a z loutkářky se postupně stala scénáristkou, režisérkou a výtvarnicí. V ateliéru Hermíny Týrlové vytvořila dva autorské animované filmy Proměny bez konce a Když se hledá království. Od roku 1993 se zabývá volnou malbou, kresbou a plastikou.

Pravidelně vystavuje v různých moravských galeriích. Ve Zvonici na Soláni bude její tvorba k vidění do 13. listopadu tohoto roku.