Na historicky třetí oficiální turnaj v kuličkách se ve Vsetíně přihlásilo deset závodníků. To je méně, než kolik jich zápolilo na předchozích dvou kláních. „Čekal jsem sice větší účast, na druhou stranu jsem ale vzhledem k počasí a prodlouženému víkendu rád, že nezklamali skalní háči,“ uvedl organizátor Karel Fáber.

Přestože byly v minulosti kuličky zábavou dětí, v poslední době si je oblíbili také dospělí. „Turnaje v kuličkách se v republice organizují už devět let. Český kuličkový svaz jich ročně jich uspořádá přibližně padesát,“ přiblížil Fáber s tím, že až do letošního roku se veškerá klání odehrávala především v Praze či ve středních, jižních a západních Čechách.

„Tohle je první sezona, kdy mohou turnaje Open pořádat místní kluby či jednotlivci. Organizování Masters zůstalo v rukou Českého kuličkového svazu,“ vysvětlil Fáber.

Oba typy turnajů jsou přitom otevřeny všem zájemcům bez nutnosti registrace a výsledky se započítávají do národního žebříčku.

„Hraje se s klasickými skleněnými kuličkami o průměru šestnáct milimetrů. Ty nejlépe drží směr,“ popsal základní potřebu každého kuličkáře organizátor.