Zprostředkovat lidem setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění či jiných zážitků a zpřístupnit i běžně nedostupná místa v neobyčejné noční atmosféře se poprvé rozhodli také ve střelenském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Pořadatelé i asi 150 účastníků akce byli nadšení.

Ochutnávka mešních vín

Večerní program s názvem Od sklépka až po zvon zpestřila ochutnávka mešních vín. Zájemci měli možnost okoštovat jedenáct druhů vín z našich i zahraničních vinných sklepů. „Mešní víno má specifické vlastnosti. Je čisté, bez chemických přísad a bez cukru," přiblížila autorka programu Marta Řeháková. Vysvětlila, že nad vínem určeným k liturgii musí být dozor už při jeho pěstování. I následné zpracování prochází předem danými postupy. „Je to vlastně takové bio víno. Je kvalitní a dobré," vysvětlovala Řeháková během koštování. Vzorku vína přivezeného z Říma neodolala ani Kateřina Šerá.

Jablůnka. Ilustrační foto.
Pokračování rychlostní silnice až za dva a půl roku

Prohlídka věže lákala

„Mám ráda víno, občas si dám skleničku, ale mešní piju úplně poprvé. Musím říct, že je výborné, takové sladké," prozradila účastnice akce. Kromě ochutnávky se zúčastnila i ostatních částí programu. „Těšila jsem se jak na mši, tak na prohlídku věže, v té jsem totiž ještě nikdy nebyla," dodala Šerá. Ocenila, že se i jejich kostel do celorepublikového festivalu zapojil. „Loni i předloni jsem byla na Noci kostelů ve Vizovicích, bylo to moc pěkné. Mám radost, že se to pořádá už i u nás," netajila Kateřina.

I přes nepřízeň počasí si obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm užili celodenní program s názvem Rožnov lázeňský.
VIDEO: Lázeňský Rožnov připomněl tradici i módu

Děti plnily soutěžní úkoly

Do věže zamířily také děti, které se zapojily do výpravy odvážných. Jejich úkolem bylo v různých částech kostela hledat odpovědi na předchystané otázky. Některé byly skryté až v samé věži, kam ti nejodvážnější vystoupali po ostrých schodech. Odvaha dětí byla oceněná drobnými dárky. Do zábavné pátrací akce se zapojily také školačky Anna a Johana. „Moc nás to bavilo, ale některé otázky byly docela těžké, dalo nám práci zjistit odpovědi" netajily dívky v závěru soutěže. Večerní program plynul v dobré náladě. Přispělo k ní také vystoupení scholy a závěrečné hraní trubačů. „S dnešním večerem jsme velice spokojení. Ani jsme nečekali, že by přišlo tolik lidí. Všimla jsem si třeba, že přišla skoro všechna děcka ze školy. Je to paráda," ocenila hojnou účast pořadatelka Řeháková.

Sandra Thiniusová, 3520 g, 48 cm, 25. 5. 2017, Životice u Nového Jičína
Nově narozená miminka na Valašsku - 23. týden 2017