Tradičně zde své stánky rozložili také zástupci řeznických firem z Valašska a okolí. Součástí programu byl 17. ročník soutěže O nejlepší valašskou klobásku a 7. ročník soutěže O nejlepší valašskou tlačenku. Přihlásilo se do nich šestnáct firem. Pětičlenná porota složená z jejich vylosovaných zástupců vybrala v každé soutěži tři nejlepší výrobky. Mezi tlačenkami zvítězil výrobek firmy Potraviny u Laciny z Kopřivnice.

Mezi klobáskami porotcům nejvíce chutnala ta, kterou do soutěže přihlásila firma Váhala z Hustopečí nad Bečvou. „Když děláte výrobky s láskou, jakoby dostávaly svoji duši. A já si myslím, že taková je i naše masopustní klobása," řekl o oceněném výrobku jednatel firmy Ladislav Denk.

Ochutnat z bohaté nabídky dobrot od mistrů řezníků přišly v sobotu do skanzenu stovky lidí. V hlasování pak návštěvníci zvolili nejlepší řeznický stánek, který podle nich připravila firma H&H z Hladkých Životic. Z hlasovacích lístků pak pracovníci skanzenu vylosovali výherce uzené kýty.

Velkou pozornost, vedle dobrot z masa, poutaly také masopustní obchůzky slovenského souboru Limbora z Prečína a domácích souborů Soláň a Radhošť. Představila se též masopustní družina z Francovy Lhoty a dechovka Galička.

„Jsem tady poprvé a jsem nadšená," netajila Iveta Skotalová, která v sobotu ve skanzenu reprezentovala firmu Těšínská jatka. Ta získala třetí místo v soutěži klobásek. „Zadařilo se nám, a z toho mám samozřejmě radost," doplnila, ale chválila hlavně připravený program.

„Líbí se mi, jak tady ctí tradice. Atmosféra je super. Mám dobrý pocit z toho, že tradice stále žijí," řekla Iveta Skotalová.

Ředitel skanzenu Jindřich Ondruš připomněl, že masopust byl dříve vnímaný jako nejveselejší období v roce. „Pro nás je dnešní masopust první akcí Valašského roku. A dobrá nálada panuje u představitelů cechu řeznického i u návštěvníků," pochvaloval si Jindřich Ondruš.