Divákům se na dvou scénách představí desítka účinkujících, kapel i jednotlivců, kteří reprezentují folk a žánry mu příbuzné.

Úvodem se představí moravičanské trio AM úlet s hostem, hráčem na didjeridoo Arimem Shankarem. „Poté diváci uslyší akustické duo Marie Davidová, Zdeněk Mikušek a svou exhibicí dále přispěje vítěz Gitariády 2010 Hynek Stančík vystupující pod pseudonymem Dr. Hyenik,“ prozradil Dušan Trličík, hlavní postava vsetínské kapely Vrkoč, která Valašský nákyp pořádá.

O diváckou přízeň se bude ucházet také svérázná valašská Skupina z horní dolní a dále na jih. „Žánrové hvězdné nebe budou zastupovat novopečení držitelé Krtka Jakub Sova a Milan Slamák, dále folkjazzové duo Hořký Kafe, a také pardubická Pouta, která přivezou a představí své nové album,“ doplnil výčet Trličík.

V programu festivalu bude mít své místo také pořádající kapela Vrkoč, úplný závěr bude patřit šumperské skupině Happy to Meet, hrající keltskou a folkrockovou hudbu.

Valašský nákyp začíná v Domě kultury v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne. Festival podpořilo Město Vsetín a Zlínský kraj.