Hlavními hudebními hvězdami budou letos mimo jiné například Věra Špinarová, Jana Kratochvílová, Jaroslav Uhlíř či kapela Fleret.

Valašské záření začíná v pátek dopoledne pořadem pro děti v režii pracovníků Střediska volného času Alcedo. „Oficiální zahájení festivalu pro veřejnost, neboli První zvonění, je naplánováno na 15 hodin. Vystoupí kapely Fleret, Tabásek & Partyja a Muzyga Harafica," informovala Klára Obručová z Domu kultury Vsetín.

Při následujícím bloku, připraveném pracovníky Masarykovy knihovny, zahraje Petr Bende a vystoupí českobudějovické nezávislé pouliční Divadlo Kvelb. V pátek v podvečer se poté představí soubory Jasénka a Kotár. Milovníkům country a bluegrassu zahrají zlínské kapely Podjezd a B.P.T.

Hlavní večerní program nabídne koncert české zpěvačky Věry Špinarové. Po ní se představí rocková kapela Legendy se vrací a později také Jana Kratochvílová & Illuminatica.

Sobotní dopoledne bude opět patřit dětem. Herci Divadla Scéna Zlín pro ně zahrají představení Pipi Dlouhá punčocha Představí se ovšem také Sokoli s programem ke 120. výročí svého založení. „Odpolední blok s názvem Hodina zeměpisu nabídne divákům balkánský, židovský a africký hudební mix s kapelami Čankišou, Mr. Loco a Kumbalu," vyjmenovala Klára Obručová. K vidění bude opět také divadlo a zahraje i dechová Malá moravská kapela.

V sobotním podvečerním a večerním programu se mohou Vsetíňané i návštěvníci města těšit na koncerty kapel Symbioza a Faunus. Po nich vystoupí Jaroslav Uhlíř se svou kapelou. Valašské záření pak vyvrcholí vystoupením Rock & Roll Bandu Marcela Woodmana, revivalové kapely Tři sestry Banditos a ohňostrojem.

Součástí programu Valašského záření bude též tradiční jarmark, kolotoče pro děti či prezentační akce Městské policie Vsetín, která letos slaví 20. výročí založení. V kině Vatra a v letním kině na Dolním náměstí se budou promítat filmy Páni kluci, Mikulášovy patálie, Marečku, podejte mi pero, Vrať se do hrobu, Jurský park či Velký Gatsby.

Jako součást doprovodného programu navíce v pátek odpoledne odstartuje z Dolního náměstí 20. ročník Valašského krpálu – závodu horských kol s cílem na vrcholu Vsackého Cábu.