Všichni milovníci a obdivovatelé hodin se tak budou mít možnost nejen pokochat vnější stránkou starožitných i novodobých hodin, hodinek, stopek či budíků, ale netradičně i nahlédnout „pod pokličku“ vnitřní stavby těchto strojků.

„Návštěvníci mají například jedinečnou příležitost prohlédnout si věžní mechanismus s rozvodem ke třem ciferníkům a podrobně jej prozkoumat,“ přiblížila jednu z rarit Jitka Skočková z muzea ve Valašském Meziříčí.

Neméně zajímavou kuriozitou jsou i elektromechanické docházkové píchací hodiny, které si mnozí ještě pamatují z úřadů a továren. „Jako bonus si návštěvníci budou moci označit svůj příchod a odchod a tak sledovat dobu strávenou na „pracovišti“, tedy na výstavě,“ řekla Skočková. Součástí výstavy jsou také informace z historie lidského potýkání se s časem.

Putovní výstavu připravilo Technické muzeum v Brně. Úvodní slovo na čtvrteční vernisáži bude patřit autorovi výstavy Mgr. Petru Nekužovi z Technického muzea v Brně, hudební osvěžení zajistí skupina Jazzhec. Začátek bude v sedmnáct hodin.