Píseň V představách vznikla z námětu filmové hudby, kterou rožnovský hudební skladatel, producent a multiinstrumentalista složil původně pro své prezentační účely.

„Složit hudbu pro film je totiž jeden z mých velkých životních snů. Pár dnů po dokončení filmové skladby jsem v ní ale začal slyšet něco víc. Vzal jsem tužku, papír, začal tvořit text, zpěvovou linku a bylo to jasné – udělám z ní singl,“ popisuje Adam Uličný.

S myšlenkou vytvořit k písničce také videoklip pak Adam oslovil režiséra, kameramana a scénáristu Radima Věžníka, který má za sebou řadu úspěšných hudebních videoklipů pro interprety zvučných jmen, jako jsou Mirai, Slza nebo Xindl X.

„Naplánovali jsme společné setkání, kde jsem při kávě Radimovi singl představil. Jeho reakce byla pozitivní, námět singlu se mu líbil a na spolupráci jsme se dohodli,“ těší rožnovského hudebníka.

Vlasta Redl.
Jedinečné spojení po letech. Vlasta Redl a AG Flek se sejdou na jednom pódiu

Scénáře se ujal Radim Věžník a rozhodl se v klipu ukázat víc, než jen zpívaný děj. Hlavní postavou je sám zpěvák Adam Uličný, po jeho boku si zahrála fotomodelka Lucie Syrohová, která ztvárňuje roli malířky klíčového obrazu.

„Návrh scénáře se mi moc líbil, zejména rozklíčování celé myšlenky, kdy se divák na konci klipu dozví, dle fragmentů v obrazu, kdo je vlastně předlohou – v představách. Posluchač si tak může vytvořit více představ toho, co se v klipu děje,“ říká Adam.

Rožnovský hudebník Adam Uličný o sobě dal více vědět už letos v dubnu, když autorskou písní Přestali jsme si vážit reagoval na aktuální situaci kolem šíření koronaviru. Na svém kontě má také řadu dalších skladeb a do budoucna velké plány.

Se svou muzikou chce prorazit do světa populární hudby, která zní v éteru, časem zamířit na prkna, která znamenají svět a také by se chtěl chytit na poli tvůrců filmové hudby.

„Hudbě se věnuji od svých šesti let a ano, plánů mám opravdu mnoho. Také vím, že všechno přijde v ten správný čas,“ je přesvědčený Adam Uličný.

Momentka z inscenace Neběhej s nůžkama v ruce. Na snímku herci Divadla v Lidovém domě Pavel Rejman a Kateřina Mrlinová.
Vsetínské divadlo zahajuje novou sezonu

Adam Uličný pochází z Ostravy. Hudbě se věnuje od svých šesti let. V Rožnově na umělecké škole vystudoval dvanáctiletý obor hry na klavír. Jako samouk se pak naučil hrát na kytaru, bicí či basovou kytaru. To vše doplňuje zpěvem.

„Miluji popovou, elektronickou a filmovou hudbu, obzvlášť kombinaci akustických a smyčcových nástrojů. Spojení piána a smyčců ve mně evokuje něco nepopsatelného a inspirativního. Jednou, až přijde správný čas, napíšu hudbu k filmu. Moc se na to těším,“ říká Adam Uličný.

V současné době pracuje sólo, všechny nástroje si nahrává sám.

Prošel však hudebními uskupeními jako Arena, Maryland nebo Project1923. S poslední jmenovanou kapelou v roce 2008 zvítězil v soutěži Výtah z Óčka na TV Óčko.

Vloni v srpnu se pustil do autorské tvorby pod hlavičkou Adam Uličný a Adams Music. 

ADAM ULIČNÝ – V PŘEDSTAVÁCH (klip na Youtube)

Zdroj: Youtube