První snímek s názvem Drapchi uvidí lidé v pátek 13. března v 19 hodin. Indické muzikálové drama se odehrává v současném Tibetu a vypráví příběh Jigy Gjalnang, zpěvačky tibetské opery, jež je jednoho letního dne unesena a probouzí se v podzemní vězeňské kobce. Uprchnout se jí podaří až po dvou letech strávených ve vězení. Odchází nejprve do Nepálu a poté na Západ.

Druhý film s názvem Bez mrknutí uvidí diváci v Kiwi kafe příští pátek. Anglický režisér a producent Joshua Dugdale v něm zachytil osmnáct měsíců života a práce 14. Dalajlamy.

Nová kavárna a galerie Kiwi kafe funguje ve Vsetíně v prostorách bývalé Pizzerie V patře teprve krátce. „Otevřeli jsme v prosinci koncertem kapel Criminal Collection a Ptakustik. Přišla více jak stovka lidí," připomněla Petra Maliňáková z Kiwi kafe.

Dneškem končí v galerii výstava Jana Sachra, automobilového nadšence, který se od mládí věnuje rozličným tvarům karoserií a jejich kresbám. Expozice se stěhuje do brněnské Galerie Vaňkovka. „Nahradí ji obrázky dětí ze základní školy Luh. K této výstavě jsme se rozhodli připojit informace o současných nejčastějších poruchách učení a vlivu umění na ně," prozadila Petra Maliňáková. Vernisáž se uskuteční v úterý 17. března.

Dnešní promítání filmu Drapchi začíná v pátek 13. března v 19 hodin.