Hovězské kulturní zařízení se tak v sobotní večer zaplnilo dámami na podpatcích a pány v dobře padnoucích oblecích. „Tímto plesem jsme navázali na čtrnáctý ročník obecního plesu. S účastí jsme byli spokojeni už minulý rok. Hodně lidí si vstupenku v předprodeji koupilo i letos,“ uvedl starosta Hovězí Antonín Koňařík.

Po několika prvních písních, které nakrátko zaplnily taneční parket, přišla řada na slavnostní zahájení. Hovězský starosta společně se svými kolegy Tomášem Kocourkem ze Zděchova a Oldřichem Suralou z Huslenek na úvod poděkovali příchozím. Poté jim popřáli příjemně strávený večer a na řadu přišlo předtančení dvou párů ze Vsetína.

Večerem prováděla „Polančanka, která postupně na parket přilákala desítky tanečníků i tanečnic. „Pro společný bál jsme se rozhodli proto, že Hovězí je taková „vesnička středisková“. Na druhý stupeň hovězské základní školy chodí děti z Huslenek i Zděchova,“ upřesnil Koňařík. K soudržnosti těchto tří vesnic podle něj přispívá i společná předtaneční výchova. „Při závěrečné koloně to pak tady bývá nádherné,“ dodal.

Kromě hudebního a společenského zážitku se mohli přítomní těšit i na bohatou tombolu. V té byly mimo jiné k dostání například tři dorty, na nichž byl znak Hovězí, Zděchova a Huslenek.