Expozici tvoří kresby dětí ze základních a mateřských škol na Rožnovsku, které zaslaly do výtvarné soutěže vyhlášené k 35. výročí fungování Střediska volného času Rožnov.

„Děti viděly středisko různě. Někdo jako sluníčko, jiný jako barevný domeček, kočky či jako tanečnice. Prostě každý podle svého zájmu," přiblížila ředitelka spolupořádající Kulturní agentury T klub v Rožnově pod Radhoštěm.

Do soutěže se zapojily děti z rožnovských mateřinek 5. května 1527, Radost, Koryčanské Paseky, 1. máje 1153 a Na Zahradách a děti ze školky v Dolní Bečvě. Přidali se také školáci ze Zubří, rožnovských Koryčanských paseka a Vigantic.

Středisko volného času v Rožnově funguje od roku 1979. Jeho pracovníci každým rokem uspořádají více než dvě stě akcí, kterých se účastní na 16 tisíc zájemců. Zájmové útvary střediska zaměřené na sport, tanec, estetickou a uměleckou výchovu, cizí jazyky, přírodovědy či ekologii měly v loni bezmála 1 600 členů. „Středisko také pořádá tábory, které každý rok navštěvuje přes pět set dětí a mladých lidí," doplnila Lenka Vičarová.

Vernisáž kreseb k 35. výročí Střediska volného času začíná na rožnovské radnici ve čtvrtek 2. července v 17 hodin. Výstava bude otevřená do 2. října vždy v pondělí a středu od 8 hodin do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 13.30 hodin.