„Původně měla deska vyjít už loni na podzim, ale postihly mne trošku jiné srdeční záležitosti a musel jsem na trojitý by-pass. Teď jsem se domluvil s vydavatelem, že ji do obchodů dáme v září. Turné bude takovou malou ochutnávkou z alba,“ prozradil s úsměvem hudebník.

A proč nechá své příznivce čekat na CD ještě další půlrok?

„Je už vlastně hotové, čeká nás ještě míchání. Víte, nechci nic uspěchat. Posluchači se můžou těšit na hodinu a půl čisté hudby, tak snad to čekání bude stát za to,“ vysvětlil Pavlíček, který se na desce nepředstavuje jen jako kytarista, ale i jako sólový zpěvák.

Šňůra čítá sedmnáct zastávek v sálech po celé republice a startuje právě dnes vystoupením v Plzni. Pavlíček na ni nevyráží sám. Kromě jeho hudebního tria mu bude dělat doprovod formace Abraxas, která se také může pochlubit novinkou s názvem Hlava v oblacích.

„Kapela je s námi spřízněná z dob dávno minulých. Kluci mají šmrnc a jsou to skvělí muzikanti. Bude to náš společný koncert. Rozhodně nebudou hrát druhé housle,“ přislíbil Pavlíček, který na české hudební scéně znamená pojem.

O tom je přesvědčený i harmonikář, bluesman, rocker a hudební publicista Ondřej Konrád. „Michal je obdivovaným kytarovým mágem, skladatelem svérázných hříček i autorem introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad. Je skladatelem symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem,“ řekl Konrád.

Dubnový koncert začne ve 20 hodin.