NHL Global Fan Tour odstartuje na valašskomeziříčské náměstí v 9 hodin programem pro školy. Od 14 do 18 hodin pak budou všechny atrakce dostupné také zájemců z řad široké veřejnosti. Program je pro všechny zúčastněné zdarma.

„NHL Global Fan Tour jsem si loni vyzkoušel v našem krajském městě a přišlo mi skvělé přivézt ji také do Valašského Meziříčí. Navíc se nám podařilo domluvit termín, který krásně zapadá do průběhu hokejového mistrovství světa, což je ideální spojení aktivního sportu a fanouškovského zážitku,“ pochvaluje si místostarosta Petr Nachtmann.

A na co se mohou fanoušci těšit? Na vlastní kůži si vyzkouší patnáct hokejových aktivit, s nimiž se v České republice jen tak nesetkají.

Řeč je například o virtuální realitě, radaru na měření rychlosti a přesnosti střely, ale i o testu zdatnosti, který využívá NHL k hodnocení hráčů při vstupním draftu.

„Naším cílem je přiblížit veřejnosti nejslavnější ligu světa. Dále chceme ukázat dospělým i dětem cestu k pohybu. Pokud se mezi návštěvníky najde alespoň jeden, kterého se nám podaří ke sportu namotivovat, budeme vědět, že naše práce dává smysl,“ vysvětluje Michal Poletín ze společnosti Perinvest, která produkuje významné sportovní akce, včetně plánované říjnové NHL Global Series v pražské O2 aréně.

Ve Valašském Meziříčí společnost na přípravě úterní akce spolupracuje s místní radnicí i domácím hokejovým klubem HC Bobři.

Kromě už zmíněného se mohou návštěvníci těšit také na zajímavé osobnosti ze sportovního prostředí. Jejich jména si však pořadatelé prozatím nechávají „pod pokličkou“.

„Už nyní ale můžeme prozradit, že celou akcí provede známý moderátor Petr Suchoň, který svými vstupy dokáže perfektně dokreslit danou atmosféru,“ dodává Poletín.