KDY: pátek 8. listopadu od 20.00
KDE: M-klub Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: 250 Kč

M-klub ve Valašském Meziříčí potěší milovníky tvorby Tomáše Kočko. Ten společně s Orchestrem přijede představit znovu natočenou desku Sadné zrno. Patřit mu bude M-klub v pátek 8. listopadu od 20 hodin.

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku Kapela Tomáš Kočko & Orchestr slaví v letošním roce význačné jubileum a k této příležitosti naděluje desku zhudebněných básní valašského básníka Ladislava Nezdařila Sadné zrno. "Je to už 20 let, co odešel básník Ladislav Nezdařil. A je to už 20 let, co jsme vydali naši první desku. Desku sestavenou z Nezdařilových básní. Věděl, že ji připravujeme, těšil se na ni a… nestihli jsme to. Odešel nečekaně. Spoluautor našeho prvního alba Horní chlapci… Sadné zrno je vlastně znovuzrozená deska. Vyšla jako samostatně neprodejná příloha Nezdařilovy sbírky básní a už je vyprodána. Přišlo nám to v kapele škoda, a tak jsme ji znovu natočili. Trochu pozměnili aranže, upravili dramaturgii a přidali dvě nové písničky," říká o vydání desky Tomáš Kočko.

U počátku tandemu Nezdařil – Kočko stál Petr Ulrych, který seznámil tehdejšího studenta JAMU v Brně Tomáše Kočka s Nezdařilovou poezií a vybídl jej ke zhudebnění těchto textů. Většina písní tak vznikla v Brně, kde dodnes skupina Tomáš Kočko & Orchestr každoročně, vždy na jaře, věnuje jeden koncert výhradně poezii Ladislava Nezdařila.

Vstupenky na meziříčský koncert jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

Zdroj: Ondřej Smolka, KZ Valašské Meziříčí