Řeč je o Indim Stivínovi (*2001), který získává významná ocenění v soutěžích po celé Evropě. V Mramorovém sálu vsetínského zámku vystoupí od 18.30 hodin za klavírního doprovodu Alice Springs.

Hru na zdánlivě neatraktivní a navíc rozměrově a technicky náročný nástroj studoval Indi Stivín u Dalibora Tkadlčíka, prvního kontrabasisty Státní opery Praha, profesora Jána Krigovského z Akademie umění Bánská Bystrica a na Pražské konzervatoři ve třídě Jaroslava Foltýna.

„Mistrovské kurzy absolvoval u předních světových kontrabasistů, jako jsou Thomas Martin, Miloslav Jelínek, Zsolt Fejervári, Catalyn Rotaru, Gary Karr nebo u violisty Yuriho Bashmeta,“ vyjmenovala Klára Blažková z Domu kultury Vsetín.

Výčet úspěchů, které Indi Stivín zaznamenal na interpretačních soutěžích od svých necelých dvanácti let, je obdivuhodný: první ceny získal na Mezinárodní kontrabasové soutěži v Blatné (2012, 2014, 2016), ve Wrocławi (2013), v Bánské Bystrici (2013-2016), na soutěži PRO BOHEMIA v Ostravě (2015), na Mezinárodní kontrabasové soutěži Františka Černého a Jana Geissela (2016), v roce 2016 získal zvláštní ocenění pro výjimečné hudebníky do sedmnácti let Victor Dijon de Monteton award v Curychu.

Stal se také absolutním vítězem soutěže Mladí sólisté Jihočeské filharmonie (2017), stejného ocenění se mu dostalo na Mezinárodní interpretační soutěži PRO BOHEMIA v Ostravě (2017), je laureátem Mezinárodní instrumentální soutěže v německém Markneukirchenu, v roce 2018 se dostal do finále Eurovision Young Musicians. „Na vsetínském koncertu se mohou posluchači těšit zajisté také na vlastní hudební kompozice mladého umělce,“ ujistila Klára Blažková. V úvodu koncertu se představí žáci Základní umělecké školy Kostka.

75. Valašský bál folklorního souboru Lipta v Liptále
75. bál v Liptále: Valaši to v našlapaném kulturáku pořádně rozjeli