Proč nové album dostalo název Symbol?

Název má symbolizovat novou éru. Chtěli jsme fanouškům ukázat, že po změnách vsestavě máme stále sílu. I když je deska víc kytarovější, příznivci se žádného razantního odklonu od našeho stylu obávat nemusejí.

Deska vznikla kompletně vnové sestavě?

Je to tak. Kromě tří písniček, které jsme přetvořili ze starých demo nahrávek, se jedná o novinky. Album pokřtíme vsobotu ve Valašských Kloboukách. Jako hosty jsme si pozvali My Pulse a Hard Rain.

Co se stalo, že se tak zavedená skupina málem rozpadla?

Skončili Zdeněk Putala, Zdeněk Kopeček a Richard Filák. Byla to velká rána. Těch důvodů k jejich odchodu bylo víc. Nechtěl bych je tady rozebírat. Jisté ale je, že jsme si už připadali vyhoření, nebyla motivace ktvorbě nových skladeb a skupina stagnovala.

Uvažovali jste sbratrem Milanem o konci kapely?

Cítili jsme, že ještě nenastal čas, aby Power 5 skončil. Po období hledání přišel obrovský impuls vpříchodu Lukáše Langra ze Zlína. Jeho instrumentální dovednost je na vysoké úrovni a navíc je pro hudbu velice zapálený, což jsme potřebovali.

Kdo nahradil baskytaristu?

Lukáš ssebou přivedl Jirku Jagoše. Ze začátku se zdál velmi nenápadný a zbytečně skromný. Brzy jsme ale pochopili, že on se víc dívá, než mluví a velice rychle chápe, co která skladba potřebuje. Jako host nám na klávesy navíc vypomáhá Petr Palacký.

Na kterou skladbu by sis vsadil?

Určitě song na Symbol, který měl úspěch i na hitparádě na jednom zlínském rádiu. Přesto, že se na našich stránkách neobjevil žádný návod jak nám posílat hlasy, držela se písnička celý měsíc mezi třemi nejlepšími.