„Krása slavnostního sálu mě velmi okouzlila, navíc s klavírem Petrof splňoval prostor mé představy o novém klipu. Navíc, když vezmu skutečnost, že v tomto divadle moje mamča jako malá chodila do baletu, je až neskutečné, jaké příběhy píše sám život,“ vysvětluje Adam Uličný, proč se rozhodl natáčet právě v ostravském divadle.

„Jsem rád, že mi to bylo v rámci plné časové vytíženosti divadla vedením umožněno. Tímto bych rád poděkoval za spolupráci,“ dodává hudebník.

V novém hudebním klipu k písni Chvíle si s rožnovským muzikantem Adamem Uličným zahrála Kristína Mažárová.
Múzou při psaní novinky Chvíle byla Adamu Uličnému láska z dětství

Adam Uličný připravoval kompozici písně zhruba tři měsíce. Sám ji potom nejen nahrál a nazpíval, ale postaral se také o kompletní mix a mastering tedy produkci písně.

„Pokud bych měl říci, který z mých singlů a klipů má v sobě nejvíc emocí, tak to bude právě tento. V určitém slova smyslu půjde o romantiku, ale né jako takovou,“ říká Adam Uličný.

Policejní kontroly na Valašsku byly zaměřené na nebezpečné předjíždění a jízdu na červenou; středa 10. května 2023
VIDEO: Policejní kontroly na Valašsku. Na červenou jelo jedenáct řidičů

Po vydání písně se bude Adam připravovat na akci s názvem Letní benefiční koncert filmové a populární hudby, která se uskuteční 18. června v Řepištích. Bude zde účinkovat jako host.

Za doprovodu orchestru Moravskoslezská Sinfonietta zazní mimo jiné jeho hudební kompozice Mountain Symphony, V představách, Královna lysá hora, Better World a další.

Příprava se z velké části týká psaní not respektive přípravy notových partitur pro zhruba 50 hráčů orchestru napříč všemi sekcemi a nástroji.

„Tedy smyčcové, dechové dřevěné, dechové žesťové a perkusové sady. Je to nesmírně mravenčí a detailní práce, která nejde nijak urychlit a vyžaduje opravdu spoustu času. Nudu fakt neznám, takže když neskládám, tak píšu a píšu,“ dodává s úsměvem Adam Uličný.

Rožnovský muzikant a zpěvák Adam Uličný.
Co je krásnější než Vánoce, ptá se v novém singlu rožnovský zpěvák Adam Uličný

A dodává, že je dnes velmi vděčný za hudební vzdělání, které jsem získal během 12 let hry na klasický klavír na Základní umělecké škole v Rožnově pod Radhoštěm.

„Umožňuje mi to nyní psát noty pro tak velké hudební těleso. Těším se na moment, kdy uslyším orchestr hrát mé hudební kompozice. Pro každého skladatele je to velmi silný emoční moment,“ říká rožnovský hudebník.

Osmatřicetiletý Adam Uličný se na hudebním poli pohybuje řadu let. Působil v několika kapelách, v roce 2020 dal o sobě vědět sólovým projektem. Jeho skladby mohli slyšet posluchači vysílání Českého rozhlasu Ostrava nebo na rádiu Haná. Videoklip k singlu V představách vysílala také hudební televize Óčko. Jeho zaměřením a velkou oblibou je tvorba filmové hudby, za kterou byl několikrát oceněn na filmových festivalech v zahraničí jako Award Winner Music Composer.