Příchozí jej vždy najdou ve velkém stanu po straně pódia v areálu letního kina, jak čepuje pivo, kofolu, vaří kávu nebo čaj či nalévá štamprli něčeho ostřejšího.

Milan Bezděk z Hranic na Moravě je jedním z desítek dobrovolníků, kteří každoročně první srpnový víkend pomáhají s organizací a hladkým průběhem největšího country festivalu na Moravě. „Vzpomínám si, že když jsem byl na festivalu poprvé, což bylo v roce 2001, spláchla jej strašná průtrž mračen. Od té doby jsem na Bystřičce každý rok," říká jedenapadesátiletý Milan Bezděk.

Chybět nebude ani na letošním šestnáctém ročníku Starého dobrého westernu, který se na Bystřičce uskuteční 1. a 2. srpna. „Líbí se mi, že tento festival má svoji nenapodobitelnou atmosféru a srdce. Pořádají jej lidé, se kterými jsme naladění na stejnou notu a se kterými je mi dobře," prozrazuje Milan Bezděk.

Jeho hlavním úkolem je zajišťovat chod pivního stanu, což pro něj a jeho tým představuje ve dvou dnech více než třicetihodinovou šichtu. Vždy se ale najde pár minut i na sledování hudebního programu festivalu. „Prozatím největším hudebním zážitkem pro mne bylo vystoupení amerického foukačkáře Charlie McCoye společně s kapelou Druhá Tráva," vzpomíná stabilní člen pořadatelského týmu Starého dobrého westernu, který má kromě toho bohaté zkušenosti i s pořádáním trampského festivalu ve Skaličce či festivalu Olšovecký hudební rybníček v Olšovci.

Svého favorita má Milan Bezděk i v letošním programu Starého dobrého westernu. „Těším se na vystoupení Karla Kahovce, jehož koncert jsem před nedávnem navštívil a velmi mile mě překvapil," dává svůj tip Milan Bezděk.

Program, který 16. ročník festivalu Starý dobrý western nabídne, bude však daleko bohatší. Na dvou scénách se divákům představí na tři desítky hudebních seskupení z České republiky, Slovenska i USA. Vystoupí například Petra Černocká, František Nedvěd, Tomáš Linka, Hop Trop nebo Willie Jones Band. Hudební vystoupení doplní doprovodný program ve stylu Country & Western. Festival začíná v pátek 1. srpna v 16 hodin.